RU

Газпром здивований несподіваними перевірками своїх компаній в Європі

28.09.2011, 15:18
Газпром здивований несподіваними перевірками своїх компаній в Європі - Фото
54095e0308cf4487745395aeec2c053b.jpg

Газпром здивований несподіваними перевірками своїх компаній в Європі
Газпром здивували несподівані перевірки з ініціативи Єврокомісії в офісах дочірніх та залежних компаній в Центральній і Східній Європі, але компанія готова сприяти виконанню законних вимог перевіряючих. Про це сказано в заяві російської компанії.

Як повідомляє управління інформації Газпрому, 27 вересня з ініціативи Європейської комісії в офісах дочірніх і залежних компаній ВАТ Газпром в Центральній і Східній Європі, а також в офісах деяких європейських покупців ВАТ Газпром пройшли несподівані інспекції, спрямовані на перевірку дотримання конкурентного законодавства ЄС.

"Інспекції, по суті, є повторенням перевірки ряду європейських дочірніх компаній Газпрому, що проводилася раніше. В зв'язку із цим ВАТ Газпром зазначає, що сам по собі факт перевірки не означає якого-небудь визнання порушення антимонопольного законодавства або обвинувачення в ньому. ВАТ Газпром, будучи піонером лібералізації європейських ринків, завжди було і залишається прихильником конкуренції на ринку газу. ВАТ Газпром завжди приділяв велику увагу дотриманню всіх норм міжнародного права і законодавства в країнах, де Група Газпром здійснює свою діяльність. Умови контрактних взаємовідносин Газпрому з покупцями визначаються міжнародно-правовими зобов'язаннями, комерційною доцільністю і умовами ринку, і базуються на принципах рівних партнерських відносин та повної відповідності цих відносин застосовному праву", - сказано в заяві.

У Газпромі наголосили, що постійно відкриті для діалогу з владою країн-членів ЄС і Єврокомісією, однак компанію не поінформували про будь-які претензії а, отже, вона не могла запропонувати співпрацю, здатну врегулювати всі можливі питання.

"ВАТ Газпром надасть всю необхідну і в рамках вимог законодавства підтримку для проведення інспекцій і вже проінструктувало керівників дочірніх і залежних компаній про необхідність надання сприяння виконанню законних вимог перевіряючих. Компанії як і раніше вживатимуть всіх заходів, щоб повністю виконувати свої контрактні зобов'язання перед клієнтами", - наголошується в заяві.

Газпром сподівається, що в процесі проведення Єврокомісією повторної перевірки буде суворо дотримано права і законні інтереси Газпрому і компаній Групи Газпром. Газпром залишає за собою всі свої права, сказано в заяві.

Нагадаємо, сьогодні в ряді дочірніх компаніях Газпрому з ініціативи Єврокомісії було проведено обшуки. Загалом Єврокомісія провела перевірки в компаніях газової галузі за підозрою в порушенні антимонопольного законодавства Євросоюзу одразу в 10 країнах.

Ринок газу, нафти й нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини