RU

Газпром запустить Північний потік 8 листопада

03.10.2011, 12:15
Газпром запустить Північний потік 8 листопада - Фото
824ce3258afd0bb41ed3f88385aeae9e.jpg

Газпром запустить Північний потік 8 листопада

Голова Газпрому Олексій Міллер на зустрічі з прем'єром РФ Володимиром Путіним назвав точну дату введення в експлуатацію першої нитки газопроводу Північний потік.

"Це 8 листопада 2011 року. Як говорили в старі часи, до листопадових свят", - заявив Міллер, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Голова Газпрому зазначив, що будівництво завершено, ведуться пусково-налагоджувальні роботи, йде заповнення труби газом. Міллер повідомив також, що вже побудовано більше 700 км другої нитки газопроводу. З його слів, це десь близько 60% від всієї протяжності другої труби.

З його слів, із введенням першої нитки компанія запускає "дуже важливий і відповідальний етап екологічного моніторингу".

Голова Газпрому нагадав, що на етапі проектування і будівництва газопроводу на ці цілі були виділено 100 мільйонів євро. "Зараз на перші три роки ми визначили обсяг фінансування постійного екологічного моніторингу в 40 мільйонів євро", - заявив Міллер.

Він пояснив, що "в тисячах точок вздовж труби проводяться виміри, ми будемо дотримуватися всіх екологічних стандартів, які нам наказані".

Крім того, в Газпромі не виключають, що буде розглянута можливість будівництва нових ниток Північного потоку.

Нагадаємо, на початку вересня Газпром приступив до закачування газу в першу нитку російсько-німецького морського газопроводу Північний потік.

Газопровід Північний потік протяжністю 1224 км прямо з'єднає Росію і Євросоюз через Балтійське море. На сьогодні його проект включає в себе дві нитки по 27,5 млрд. кубометрів - всього 55 млрд. кубометрів в рік.

Коментуючи цю подію, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що зменшення обсягу транзиту газу по території України через введення в експлуатацію Північного потоку буде незначним.

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини