RU

Газпром заповнив газом обидві нитки Турецького потоку

20.11.2019, 11:05
Газпром заповнив газом обидві нитки Турецького потоку - Фото
Приймальний термінал для газопроводу Турецький потік у Туреччині. Фото: прес-служба Газпрому

Газпром заповнив газом обидві нитки морської ділянки газопроводу Турецький потік і завершує пусконалагоджувальні роботи. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"В даний час заповнені газом обидві нитки, починаючи від берегових об'єктів біля Анапи до приймального терміналу, розташованого біля населеного пункту Киїкей на узбережжі Туреччини", - йдеться в повідомленні.

Згідно з графіком запуск Турецького потоку повинен відбутися до кінця 2019 року. У компанії відзначають, що вже завершують пусконалагоджувальні роботи перед введенням в експлуатацію. Зокрема, компресійна станція "Русская" і ділянка берегового примикання в Росії вже готові, завершуються роботи на приймальному терміналі в Туреччині.

  • У жовтні компанія South Stream Transport B.V. почала заповнювати газом першу з двох ниток Турецького потоку. У Газпромі сподіваються, що Турецький потік стане новим шляхом доставки газу до Туреччини і Південно-Східної Європи. Туди буде подаватися газ із Єдиної системи газопостачання Газпрому.
  • У США вважають, що Північний потік-2 і Турецький потік дозволять Росії до кінця десятиліття припинити транзит газу через Україну.
  • 23 жовтня Окружний суд Амстердама заарештував 100% акцій Південного потоку (South Stream Transport BV), який відповідає за будівництво і управління Турецьким потоком. Як відзначають у Нафтогазі, акції South Stream Transport вартістю понад $3 млрд неможливо буде нікуди вивести, і вони зможуть стати об'єктом примусового стягнення боргу Газпрому перед українською компанією за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Читайте також: Турецький потік. Чим він небезпечний для України?

Турецький потік почали будувати в травні 2017 року. Газопровід з'єднує Росію з європейською частиною Туреччини і йде далі до кордону з Грецією. На дні Чорного моря побудовані дві нитки газопроводу протяжністю 1213 км - по 15,75 млрд кубометрів. Перша нитка буде постачати газ на турецький ринок, друга - до європейських країн (Болгарії, Сербії і Угорщини до австрійського хабу Баумгартен). Вартість проекту оцінюється в $7 млрд.

Читайте російською: Газпром заполнил газом обе нитки Турецкого потока

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини