RU

Газпром замовив у Нафтогазу додаткові потужності для транзиту

22.09.2020, 09:38
Газпром замовив у Нафтогазу додаткові потужності для транзиту - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Російський газовий монополіст Газпром замовив додаткові потужності для транспортування природного газу через українську ГТС до Європи в жовтні. Про це повідомляє пресслужба НАК Нафтогаз України.

Послуги з організації транзиту будуть оплачені Газпромом додатково до основного договору.

У Нафтогазі також зазначили, що аукціон із розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) і GSA (Польща). Це перший подібний аукціон.

За підсумками торгів Нафтогазу розподілені потужності на вході і на виході з ГТС України, які будуть використані для забезпечення додаткових обсягів транзиту Газпрому. "При цьому такі потужності Газпром оплатить в повному обсязі, це принесе додатковий дохід як Нафтогазу, так і Оператору ГТС України", зазаначили в компанії.

"Здатність української ГТС дозволяє задовольнити попит як Газпрому, так і інших користувачів, в частині послуг із транспортування значних обсягів газу. Україна як надійна держава-транспортер і надалі забезпечуватиме безперебійність транспортування газу для європейських споживачів", зазначив перший заступник голови НАК Сергій Перелома.

  • 30 грудня Україна і Росія домовилися продовжити транзит газу ще на п'ять років. Підписані дві угоди. Очікувана виручка від контракту більше $7 млрд.
  • Глава Оператора ГТС Сергій Макогон вважає, що після запуску на повну потужність газопроводу Турецький потік і завершення будівництва Північного потоку-2, у Газпрому не буде причин продовжувати контракт на транзит газу через Україну.
  • За прогнозами оператора ГТС, до кінця року обсяг транзиту через газотранспортну систему може скласти 52-55 млрд кубів газу, що стане найнижчим показником за всю історію України.
  • За сім місяців 2020 року Оператор ГТС України транспортував 29,8 млрд кубометрів газу. Це на 44% менше, ніж за цей же період минулого року.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини