RU

Газпром за рік втратив $20 млрд. Збитки зростають через падіння рубля і продаж до Європи

30.11.2020, 16:56
Газпром за рік втратив $20 млрд. Збитки зростають через падіння рубля і продаж до Європи - Фото
Фото: depositphotos.com

Чистий збиток ВАТ Газпром склав $3,3 млрд за підсумками трьох кварталів поточного року, в той час як за аналогічний період минулого року компанія показала чистий прибуток розміром $16,5 млрд. Дані наведені в квартальному звіті компанії.

У документі зазначено, що на фінансовий результат компанії вплинуло збільшення курсів долара і євро щодо рубля, що призвело до збитків розміром $11 млрд.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з даними звіту, прибуток Газпрому від продажу газу в 2020 році скоротився до $4,8 млрд. ($14,5 млрд за січень-вересень 2019 року).

Виручка від продажу скоротилася на 25% до $64 млрд. Чистий виторг від продажу газу впав на 30% (на $12 млрд), зокрема до країн Європейського Союзу – на 40% (на $11,2 млрд). Газпром пояснює падіння виручки зменшенням середньої ціни поставленого до Європи газу на 40% і зниженням на 10% обсягів поставок до регіону.

Виручка Газпрому від продажу газу всередині Росії скоротилася на 6% за дев'ять місяців 2020 року, від продажу газу до країн СНД – на 20%.

Чистий борг Газпрому із початку поточного року зріс на 41% або на $19 млрд, що в компанії пояснюють падінням курсу рубля щодо американського долара і євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини