RU

"Газпром" за рік зекономив більше як 2,3 млрд. кубометрів газу

16.10.2009, 09:40

ВАТ "Газпром" тільки у 2008 році за рахунок заходів із енергозбереження зекономив понад 2,3 млрд. кубометрів газу і близько 251 млн. кВт/г електроенергії, а сумарна економія природного газу з 2002 по 2008 рр. перевищила 20 млрд. кубометрів. Про це заявив член правління ВАТ "Газпром", начальник департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу Олег Аксютін в рамках міжнародного форуму "Тиждень ефективного розподілу і використання газу".

Як повідомляє управління інформації "Газпрому", зокрема, О.Аксютін вказав, що ефективне використання енергоресурсів - один з ключових чинників успішного соціально-економічного розвитку Росії. Пріоритет в цьому напрямку має віддаватися газозбереженню, оскільки частка газу в паливному балансі Росії перевищує 50%. Доповідач наголосив, що "Газпром" приділяє першорядну увагу зниженню енергоємності виробничих процесів.

За його словами, "Газпром" використовує і джерела енергії, що відновляються. Зокрема, для забезпечення надійної експлуатації газопроводів, запобігання аварійним ситуаціям, які можуть виникнути у зв'язку з перебоями енергопостачання, компанія застосовує модулі, що виробляють електроенергію з допомогою вітрогенераторів і сонячних батарей.

О.Аксютін також наголосив, що подальша реалізація комплексу заходів із газо- і енергозбереження дозволить "Газпрому" не тільки забезпечити значну економію газу, але й мінімізувати вплив на довкілля.

Довідка. У ВАТ "Газпром" діє концепція енергозбереження на 2001-2010 рр., в рамках якої реалізовується програма енергозбереження на період 2007-2010 рр. Виконання програми дозволить забезпечити економію близько 11 млн. т. умовного палива, в тому числі природного газу - 10,4 млрд. кубометрів, електроенергії - близько 1,3 млрд. кВт/г, теплової енергії - 1,2 млн. Гкал, дизельного і котельного-пічного палива - 30 тис. у.т.

ВАТ "Газпром": довідка і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини