Газпром за 2020 рік виплатив Нафтогазу більше $2 млрд за транзит газу

НАК "Нафтогаз України" надав російському Газпрому послуги з транспортування газу через територію України в 2020 році на $2,11 млрд. Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.
За даними української компанії, Газпром повністю оплатив річні потужності української газотранспортної системи для транспортування газу в 2020 році.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
"Згідно з угодою від 31 грудня 2019 року між Нафтогазом і Газпромом, вартість бронювання 65 млрд куб.м. річних потужностей – $2,1 млрд. Крім того, в четвертому кварталі 2020 року Нафтогаз додатково надав Газпрому послуги з використання української ГТС, за які отримує додатково понад $ 30 млн", – йдеться у заяві компанії.
Загальний обсяг транспортування російського газу через територію України в 2020 році склав 55,8 млрд куб.м., додають в Нафтогазі.
У 2021-2024 роках Газпром забронював для транзиту по 40 млрд куб.м. газу щорічно. Мінімальна гарантована сума за послуги організації транспортування газу Газпрому за п'ять років складе понад $7,1 млрд.
- 22 вересня 2020 року в НАК "Нафтогаз України" заявили, що Газпром замовив додаткові потужності для транзиту газу. Їх російський монополіст повинен був оплатити додатково до основного договору.
- 7 листопада компанія Оператор ГТС України вперше почала реекспорт природного газу, який був доставлений в Україну з Європейського Союзу.
- 3 січня 2021 року Оператор ГТС України повідомив, що в 2020 році транзит російського газу по ГТС України скоротився на 38% порівняно з 2019 роком до 55,8 млрд кубометрів.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі