RU

Газпром втратив 25% ринку ЄС

06.07.2020, 11:47
Газпром втратив 25% ринку ЄС - Фото
Газпром (Фото: depositphotos.com)

Постачання природного газу Газпромом до країн Євросоюзу впали в середньому до 359 млн куб. м на день у першому півріччі 2020 року. Це на 25% менше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє S&P Global Platts. Падіння попиту викликане декількома факторами: другою поспіль теплою зимою, великими запасами газу в європейських газосховищах, низькими цінами на газ і падінням попиту.

Постачання газу в червні скоротилися на 20%, порівняно з червнем 2019 року, додає агентство. Падіння обсягу пов'язане із зупинкою ремонту газопроводу Турецький потік 23-29 червня.

Агентство прогнозує, що в липні обсяг постачання скоротиться ще на 130 млн куб. м на день через зупинку планового ремонту (14-26 липня) газопроводу Північний потік.

Обсяг експорту газу Газпромом до ЄС у квітні-червні тримається на рівні 11,2 млрд куб. м. на місяць. Мова йде про газ, який транспортується чотирма газопроводами: "Північний Потік", Ямал-Європа, Українська ГТС, і Турецький потік.

Газпром поставив до Євросоюзу 65,4 млрд куб. м газу в першому півріччі 2020 року.

  • У травні ціни на газ в Європі впали нижче собівартості його видобутку в Росії.
  • У червні 2020 року Газпром різко збільшив транзит газу через Україну через зупинку Турецького потоку.
  • Глава Оператора ГТС України вважає, що після запуску на повну потужність газопроводів Турецький потік і завершення будівництва Північного потоку-2, у Газпрому не буде причин продовжувати контракт на транзит газу через Україну.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини