RU

Газпром: Україна може не брати газ, але платити повинна за контрактом

31.08.2011, 17:21
Газпром: Україна може не брати газ, але платити повинна за контрактом - Фото
2ad6324d5a5fea7f7af2614f5f613e03.jpg

Газпром: Україна може не брати газ, але платити повинна за контрактом
Компанія Нафтогаз України повинна сплачувати Газпрому щорічно не менше ніж за 33 млрд. кубометрів газу, як це передбачено умовами довгострокового контракту на умовах "бери або плати". Про це заявив журналістам глава російської компанії Олексій Міллер.

"У 2012 році Газпром може поставити в Україну і 27, і 26, і 29 млрд. кубометрів газу. І навіть взагалі не постачати газ, якщо Україна цього захоче", - сказав Міллер, передає Інтерфакс-Україна.

"Але питання зовсім не в цьому, а в тому, що в будь-якому разі Нафтогаз України буде оплачувати поставки з розрахунку не менш ніж 33 млрд. кубометрів. Такі умови "бери або плати" за діючим контрактом, і вони застосовуються як в цьому році, так і протягом всього терміну контракту", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що країна подала заявку на закупівлю у Газпрому в 2012 році 27 млрд. кубометрів газу проти 40 мільярдів кубометрів в 2011 році. "Ми вже направили офіційну заявку на 27 мільярдів кубометрів", - сказав Бойко. Він уточнив, що це обсяг, який Україна планує закупити в наступному році.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна впродовж найближчих трьох років повинна скоротити обсяги закупівель російського газу втричі.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини