RU

Газпром різко скоротив експорт газу до Європи

09.01.2020, 11:51
Газпром різко скоротив експорт газу до Європи - Фото
Фото: ЕРА

З січня 2020 року Газпром приступив до різкого зниження постачання газу до Європи, в першу чергу за рахунок триразового скорочення транзиту через Україну, пише "КомерсантЪ".

30 грудня, за даними Газпрому, обсяг постачання газу до України становив 262,3 млн кубометрів на добу. На 7 січня, згідно з даними оператора газотранспортної системи України, транзит становив 91,2 млн кубометрів на добу. При цьому в ОГТСУ заявляють, що виходять на заплановані обсяги із транзиту газу.

Тенденцію продовжило й істотне зниження середньодобового постачання газу до Польщі газопроводом Ямал-Європа.

При цьому, відзначає видання, таке різке зниження обсягів за цими маршрутами не було компенсоване зростанням постачання за Північним потоком. За даними на 7 січня, прокачування склало близько 173,4 млн кубометрів, що менш ніж на 1% більше показника на 30 грудня. Хоча формально завантаження Північного потоку вже перевищує 100%, навіть у грудні показники були вищі (наприклад, майже 177 млн ​​кубометрів 27 грудня).

Різке падіння постачання через Україну частково пояснюється тим, що деякі обсяги були перекинуті на введений у новому році газопровід Турецький потік. Офіційно труба була запущена 8 січня. Проте, судячи з даних болгарського газотранспортного оператора, поки дві нитки газопроводу, що мають сукупну пропускну здатність близько 85 млн кубометрів на добу, завантажені менш ніж наполовину.

Фактично, з огляду на всі напрямки постачання, крім газопроводу Блакитний потік, який безпосередньо з'єднує Росію і Туреччину, середньодобовий експорт Газпрому в січні знизився щонайменше на 20% в порівнянні з кінцем грудня.

"Єдиною логічною причиною таких дій може бути бажання компанії позбутися від надлишкових запасів газу в європейських підземних сховищах (ПСГ), а також низький попит з боку споживачів на тлі теплої погоди", - пише видання.

Читайте також: Газової війни не буде: Україна і Росія домовилися про транзит газу. Що в угоді?

  • У європейські ПСГ були закачані максимальні в історії обсяги газу, які на 6 січня досягають 88,2 млрд кубометрів. Після того як Москва і Київ домовилися про продовження транзиту, європейські споживачі стали вибирати газ із ПСГ найвищими темпами цього зимового сезону.
  • Щодо нового газового контракту на транзит, Газпром повинен буде постачати через Україну 65 млрд кубометрів у 2020 році. Виходячи з цих обсягів, середньодобове прокачування повинно становити близько 180 млн кубометрів. При цьому Газпром зобов'язаний платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

Читайте російською: Газпром резко сократил экспорт газа в Европу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини