RU

"Газпром" провокує зрив платежів України?

13.03.2009, 15:29

"Газпром" сприяє тому, щоб наступив зрив платежів Україною за російський газ. Так вважає директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.

Як пише "Українська правда", експерт відзначив, що російські засоби масової інформації нагнітали напруження навколо ситуації з оплатою. "Це напруження спостерігалося, передусім, у засобах масової інформації, і нагніталося воно не тільки і не стільки українськими ЗМІ, скільки російськими. Українські лише ретранслювали їхні повідомлення про неможливість української сторони сплатити за спожитий у попередньому місяці газ", - наголосив М.Гончар.

Він зазначає, що тактика дій "Газпрому" цілком очевидна: сприяти тому, щоб наступив зрив платежів. "Досить лише одного випадку, оскільки в українсько-російському договорі в такому разі зафіксовано автоматичний перехід на систему передоплати за російських газ. Не факт, що з проведенням платежу інцидент було вичерпано", - сумнівається експерт.

"Росія має серйозні наміри рано чи пізно реалізувати сценарій зриву платежу. Зверніть увагу на те, що інформації з "Газпрому" про підтвердження отримання платежу наразі немає. Це дозволяє допустити - незважаючи на те, що платіж виконано, можливі подальші спекуляції на цю тему", - підкреслює М.Гончар.

Експерт додав, що такі маніпуляції використовуються "Газпромом" для того, щоб вкотре дискредитувати Україну як неспроможного партнера на газовій конференції у Брюсселі 23 травня.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини