RU

"Газпром" почав прокачування газу з 3,1 млн. куб.м за годину

13.01.2009, 10:06

Центральний диспетчерський пункт ВАТ "Газпром" у Москві дав команду почати з 10:00 за московським часом прокачування газу обсягом 3 мільйони 126 тисяч кубометрів за годину для споживачів Балканського регіону, Туреччини і Молдови. Про це повідомляють РІА "Новости".

"Команду зрозумів, приступаю до виконання", - відповів Москві представник ГВС "Суджа" на російсько-українському кордоні.

Нагадаємо, у "Нафтогазі України" заявляють, що для транспортування газу від східного до західного кордону України необхідно до 36 годин. В НАК також відзначили, що в українських газопроводах після припинення транзиту залишається близько 1 млрд. кубометрів газу. "Труби не порожні, газ в них є, що зумовлено технологічними нормами", - сказали у компанії. Офіційних заяв з самого "Газпрому" наразі не надходило.

У понеділок Президент РФ Дмитро Медведєв у телефонній розмові з Президентом України закликав Віктора Ющенка "вжити всіх заходів для того, щоб міжнародні спостерігачі у найкоротші терміни прибули на місця контролю і приступили до роботи". Президент РФ наголосив, що "відразу після цього Росія отримає можливість негайно почати поставки транзитного газу через Україну європейським споживачам і поступово відновити штатний режим транзиту".

Нагадаємо також, учора Єврокомісія підписала нову редакцію документа про транзит газу. Постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов при цьому заявив, що Єврокомісія підписала у новій редакції документ про контроль за транзитом російського газу через Україну. Україна підписала новий протокол про правила моніторингу транзиту газу без застережень.

Про останні події читайте у статті "Україна-Росія: тримай газову кишеню ширше" >>>
Про зіпсовану репутацію України і Росії читайте у статті "Україні і Росії "світить" газова стаття">>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини