RU

Газпром: Південний потік запрацює до кінця 2015 року

03.10.2011, 12:52
Газпром: Південний потік запрацює до кінця 2015 року - Фото
9a2ff2d2eec6015612ef287298cad0c2.jpg

Газпром: Південний потік запрацює до кінця 2015 року

Зведене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту будівництва газопроводу Південний потік з Росії в Європу довело свою економічну ефективність. Про це заявив голова Газпрому Олексій Міллер в ході робочої зустрічі з главою уряду РФ Володимиром Путіним.

"По Південному потоку завершено зведене техніко-економічне обґрунтування проекту. Воно зроблено на базі техніко-економічного обґрунтування морської ділянки і сухопутних ділянок в країнах, через які пройде труба. Зведене ТЕО показало, що проект є економічно ефективним і таким, що технічно реалізується, і ми приступили до наступного етапу - до розробки проектної документації", - сказав Міллер, якого цитує Інтерфакс-Україна.

"Робота ведеться в графіку, і зараз ми ще раз підтверджуємо, що до грудня 2015 року проект буде завершено, і перший комерційний газ по Південному потоку буде поставлений споживачам", - наголосив голова Газпрому.

Нагадаємо, всередині вересня Газпром, італійський Eni, французька EDF та німецька BASF/Wintershall підписали угоду акціонерів компанії South Stream Transport в рамках реалізації морської ділянки проекту газопроводу Південний потік.

Ініціаторами проекту в 2008 році виступили Газпром та Eni.

Відповідно до нової угоди акціонерів, EDF і BASF отримають по 15% в проекті Південний потік; частка Eni скоротиться до 20%, у Газпрому залишиться 50%.

Зведене ТЕО включає в себе ТЕО морської ділянки, а також ТЕО національних ділянок газопроводу по території країн Південної та Центральної Європи.

Проект Південний потік реалізується з метою диверсифікації маршрутів поставок природного газу європейським споживачам і передбачає будівництво газопроводу через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Планувалося, що потужність морської ділянки може скласти до 63 млрд. кубометрів газу на рік.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко вважає, що використання та збільшення завантаження української ГТС буде більш економічно доцільним для Росії та європейських споживачів, ніж будівництво Південного потоку.

Раніше член Європейської Комісії з енергетики Гюнтер Еттінгер висловив сумніви щодо доцільності будівництва Південного потоку. "Подивимося, буде прокладений South Stream. Я в цьому не впевнений: адже дуже дорого тягнути трубопровід через Чорне море", - заявляв він.

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини