RU

Газпром не злякався ультиматумів Бойка

08.06.2011, 09:30
Газпром не злякався ультиматумів Бойка - Фото
55f991ad28ae27d349c92f7309130853.jpg

Газпром не злякався ультиматумів Бойка
Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував Росії переглянути угоду і знизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, в іншому випадку Україна збільшить вартість транзиту палива по своїй території. Але жоден із запропонованих варіантів Росію не влаштував. Про це пише Коммерсант Украина з посиланням на джерела у Міненерго і Газпромі.

"У нас є можливість закуповувати 25-30 млрд. кубометрів газу в Середній Азії по $200-220 за тисячу кубометрів. Цього вистачить, щоб якось компенсувати ціну російського газу…", - зазначило джерело. Він нагадав, що Україна цього року закупить у Росії 50 млрд. кубометрів газу, тобто більше, ніж будь-яка з країн Східної Європи. "Ми впевнені, що втрачати такий ринок не в інтересах Газпрому", - кажуть у Міненерго.

Але жоден із запропонованих варіантів Росію не влаштував, стверджує джерело, близьке до Газпрому. "Якщо Україна хоче переглянути ціну, їй доведеться вступити у Митний союз або об'єднати Нафтогаз з Газпромом. Інакше ціна залишиться тією ж", - заявив співрозмовник. Про плюси вступу України до Митного союзу вчора на перемовинах розповів і прем'єр РФ Володимир Путін.

Нагадаємо, вчорашнім перемовинам передували різкі заяви обох сторін - напередодні у Газпромі повідомили, що вже до IV кварталу значно збільшать ціну палива для України. А Київ у відповідь пообіцяв збільшити вартість транзиту російського газу.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини