RU

Газпром не збирається міняти діючі угоди з Україною, - ЗМІ

12.10.2011, 10:23
Газпром не збирається міняти діючі угоди з Україною, - ЗМІ - Фото
84da95d13d457b6a3a84cdbd6005f9d7.jpg

Газпром не збирається міняти діючі угоди з Україною, - ЗМІ
Рішення суду у відношенні Юлії Тимошенко уряд України збирається використати на найближчих газових переговорах з Росією. Прем'єр-міністр Микола Азаров вчора пообіцяв, що діючі контракти буде переглянуто до кінця жовтня. Москва у відповідь заявила, що умови можуть бути змінені тільки в гіршу для України сторону, а контракти є легітимними. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Николай Азаров вынесет России договор".

Газові угоди з Росією буде переглянуто до 27 жовтня, заявив вчора прем'єр-міністр Микола Азаров. З його слів, зараз переговори перебувають в активній стадії. Зокрема, у вівторок делегація НАК Нафтогаз України прибула в Москву для обговорення умов нових договорів, повідомили в прес-службі Міненерго. Джерело видання в міністерстві говорить, що ключовим аргументом в цих переговорах стане рішення Печерського районного суду у відношенні Юлії Тимошенко. "Оскільки діючий договір, згідно з рішенням суду, був підписаний з порушенням українського законодавства, він має бути переглянутий", - пояснило джерело.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вчора заявив, що вважає "небезпечним і контрпродуктивним" ставити під сумнів газові домовленості між Росією та Україною. У МЗС РФ в свою чергу заявили про антиросійський підтекст вироку Юлії Тимошенко.

У Газпромі також не збираються міняти діючі угоди, стверджує джерело видання, знайоме з позицією російської монополії. "Газпром відкритий для пошуку компромісів, але поки вони не досягнуті, буде здійснювати діяльність на основі діючих контрактів на транзит і на поставку газу до 2019 року", - пояснив він. Проте, в прес-службі Газпрому вчора повідомили, що раніше в ході робочої зустрічі між головою компанії Олексієм Міллером і керівником Міненерго Юрієм Бойком була досягнута домовленість до закінчення переговорів між компаніями дотримуватися діючих контрактів.

Реальних важелів тиску на Росію у України немає, хоча б тому, що Газпром є єдиним можливим постачальником газу в країну, говорить директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. "При цьому Україна вже втратила свій статус монопольного транзитера російського газу", - додає він.

Справа Тимошенко: всі новини>>>
Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини