Газпром назвав умови для нового транзитного контракту на газ

18.10.2019, 15:32
Газпром назвав умови для нового транзитного контракту на газ - Фото
Дмитро Медведєв і Олексій Міллер (Фото - прес-служба уряду РФ)

Голова Газпрому Олексій Міллер заявив, що транзитний контракт залежить від того, чи відмовиться Україна від спору в Стокгольмському арбітражі та від антимонопольної справи проти Газпрому. Про це йдеться в стенограмі розмови Міллера з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

"До укладення нового контракту необхідно повністю врегулювати всі судові суперечки. І тут треба відзначити рішення Стокгольмського суду. Плюс ті рішення, які були прийняті українськими судами щодо так званої антимонопольної справи проти Газпрому", - наводить прес-служба уряду РФ слова Міллера.

Ще одна умова для нового контракту за європейськими правилами - завершення процедури так званого анбандлінга (виділення функції оператора ГТС в окрему компанію).

Глава Газпрому заявив, якщо 1 січня 2020 року в Україні не буде створено незалежного газотранспортного оператора й незалежного регулятора, "єдиним шляхом буде продовження діючого контракту в нових, актуалізованих до сьогоднішнього часу ринкових умовах".

"На сьогоднішній день до завершення цього процесу ще досить далеко", - додав Міллер.

Він також зазначив, що Україна повинна дати чітку відповідь, чи буде вона купувати газ безпосередньо у Росії та в яких обсягах. "При цьому треба розуміти, що наші поставки будуть дешевші на 20%, ніж реверсні поставки із Західної Європи - це практично той же самий російський газ", - підкреслив Міллер.

  • Десятирічний контракт на транзит російського газу до Європи через Україну закінчується 31 грудня 2019 року. 19 вересня в Брюсселі відбувся черговий раунд переговорів стосовно транзиту газу за участю Єврокомісії, за підсумками яких Росія вперше погодилася укласти угоду про транзит газу за європейськими правилами.
  • Щоб імплементувати європейське законодавство Україна повинна виділити з НАК Нафтогаз України газотранспортну систему (ГТС) в окрему структуру відповідно до правил Третього енергетичного пакета ЄС. Завершення так званого анбандлінга Нафтогазу заплановано на 1 січня 2020 року.
  • Новий раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту газу заплановано на 28 жовтня.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников