Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію щодо транзиту

18.11.2019, 15:20
Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію щодо транзиту - Фото
Олексій Міллер (фото - ЕРА)

Росія офіційно запропонувала Україні відмовитися від судових суперечок із Газпромом заради річного контракту на транзит газу

доповнено

Російська газова компанія Газпром 18 листопада направила НАК Нафтогаз України офіційну пропозицію про продовження терміну дії існуючого контракту або укладання нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік. Про це повідомляє російське інформагентство Інтерфакс із посиланням на прес-службу російської компанії.

У пропозиції Газпрому щодо обсягів транзиту нібито врахований прогнозований попит європейських покупців на 2020 рік. Самі обсяги в повідомленні Інтерфаксу не уточнюються.

Агентство вказує, що документ підписаний главою російського газового монополіста Олексієм Міллером.

У ньому говориться, що необхідними умовами продовження діючого контракту або укладання нового договору є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.

Крім того, серед умов перераховані: скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на Газпром штрафу за "порушення економічної конкуренції"; відгук клопотання Нафтогазу про ініціювання Європейською комісією розслідування проти російської компанії.

Також Газпром чекає на позицію української сторони щодо її готовності напряму купувати російський газ із 2020 року.

"Копії офіційної пропозиції спрямовані міністру енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексію Оржелю та заступнику голови Європейської комісії Марошу Шефчовичу", - цитує агентство повідомлення Газпрому.

  • Транзитний контракт між Нафтогазом і Газпромом закінчується 31 грудня 2019 року. Між Україною, Росією і Євросоюзом пройшло чотири раунди переговорів із цього питання. Конкретних домовленостей не вдалося досягти. В українському МЗС повідомляли, що питання транзиту газу через Україну буде обговорюватися в нормандському форматі.
  • За підсумками останньої зустрічі російська сторона заявила, що для підписання нового контракту потрібно "врегулювати судові суперечки". Після цього в Росії не раз наполягали на цій умові, включаючи заяви президента РФ Володимира Путіна.
  • У Нафтогазі повідомили, що офіційної пропозиції про "врегулювання суперечок" від Газпрому не отримували. Також у компанії заявили, що не ініціювали позови проти Газпрому, а захищають свою позицію.
  • Глава Нафтогазу Андрій Коболєв зазначає, що "врегулювання суперечок" означає "прощення" Газпрому $22 млрд. Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко вважає, що піти на поступки Газпрому означає "розв'язати Росії руки".
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии