RU

"Газпром" і "Нафтогаз" відмовилися від штрафів

22.04.2010, 09:45

ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" відмовилися від взаємних штрафних санкцій, які на практиці виконання контракту не застосовувалися. Це, зокрема, передбачають доповнення до контракту на постачання природного газу від 19 січня 2009 року підписані напередодні у Харкові главами компаній Олексієм Міллером і Євгеном Бакуліним.

Як повідомляє управління інформації ВАТ "Газпром", формула ціни і умова "бери або плати" залишаються без змін.

У свою чергу річна контрактна кількість газу в 2010 році збільшена до 36,5 млрд. кубометрів.

Встановлено, що платежі за газ НАК "Нафтогаз України" будуть здійснюватися зі знижкою на величину зниження експортного мита при постачаннях газу в Україну, яку встановив уряд РФ.

Як очікується, зниження становитиме 30% від ціни газу, але не більше $100 за 1 тис. кубометрів газу, і буде поширюватися на обсяги постачання 30 млрд. кубометрів у 2010 році, і 40 млрд. кубометрів - у подальші роки.

Також досягнуто угоду про те, що 80% вартості транзиту газу "Газпром" буде оплачувати до 6 числа наступного місяця, 20% - відповідно до чинного контракту на транзит - до 20 числа наступного місяця.

Як зазначив глава російського концерну О.Міллер, зміни до контракту внесені відповідно до міжурядових домовленостей і не погіршують економіку "Газпрому".

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини