RU

"Газпром" думає, як обійти Білорусь

22.06.2010, 17:50

"Газпром" відпрацьовує можливості альтернативного постачання газу клієнтам, не зачіпаючи територію Білорусі. Про це в ефірі телеканалу "Росія 24" заявив офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.

"Передусім, це транзит через Україну. Підтвердження про готовність забезпечити транспортування російського газу в Європу в додаткових об'ємах вже отримано з Києва", - уточнив С.Купріянов.

За його словами, потреби Калінінграда у газі будуть забезпечені через Литву. "Ми ніяких проблем не бачимо. Наші клієнти в Європі отримають необхідні об'єми за контрактами з "Газпромом", - наголосив С.Купріянов.

"Белтрансгаз" з початку цього року систематично порушує умови платежів за російський газ, нагадав Купріянов. "Газпром" з березня поточного року неодноразово нагадував і керівництву "Белтрансгазу", і уряду Білорусі про необхідність розплатитися за заборгованістю. Відповідно до одного з пунктів контракту за невиконання цих зобов'язань пішло скорочення постачань.

Нагадаємо, сьогодні Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив своєму уряду перекрити транзит російського газу через територію Білорусі.

Раніше Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявляв, що транзит газу в Європу через Білорусь може перенаправлятися через українську газотранспортну систему. У свою чергу, в ДК "Укртрансгаз" повідомили, що готові збільшити транзит російського газу в Європу через введення режиму обмеження постачань газу через Білорусь.

21 червня "Газпром" приступив до обмеження постачань газу в Білорусь через заборгованість, що накопичилася у розмірі близько $200 млн.

Білорусь з початку 2010 року платить Росії за газ не за контрактом, а за встановленою нею в односторонньому порядку ціною, внаслідок чого вже заборгувала близько $200 млн. Контрактна ціна постачань газу в Білорусь становить $169 за тисячу кубометрів, однак Білорусь поки платить $150, через що виникла заборгованість, що досягла до 1 травня поточного року $192 млн. За оцінкою "Газпрому", борг "Белтрансгазу" може зрости до кінця року до $500-600 млн. через розрахунки за ціною нижче контрактної.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини