RU

Газпром чекає мирової угоди з Україною за позовами на $7,4 млрд

21.12.2019, 14:29
Газпром чекає мирової угоди з Україною за позовами на $7,4 млрд - Фото
Газпром (фото: depositphotos.com)

Газпром і уряд України мають підписати мирову угоду щодо врегулювання судових претензій Антимонопольного комітету України (АМКУ) на $7,4 млрд. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на джерело в Газпромі.

Відзначається, що претензії АМКУ складають 171,9 млрд грн, включаючи штраф і пеню. За сьогоднішнім курсом це близько $7,4 млрд.

Згідно з протоколом, підписаним за результатами тристоронньої зустрічі 20 грудня, Україна гарантувала зняття арешту з активів Газпрому і відмову від нових позовів за контрактами 2009 року. До 29 грудня Газпром і Україна повинні укласти безвідкличну мирову угоду в рамках порушеної "Газпромом" і розглянутої в Женеві арбітражної справи. Ця мирова угода буде передбачати, серед іншого, припинення Україною всіх поточних і можливих майбутніх вимог до "Газпрому", заснованих на рішенні АМКУ від 22 січня 2016 року та відповідному рішенні Господарського суду Києва від 5 грудня 2016 року (включаючи вимогу про сплату штрафу та пені).

"Зняття всіх арештів на майно, активи і грошові кошти ПАТ "Газпром", а також відмова в майбутньому від усіх можливих претензій та позовів за контрактами на поставку і транзит газу від 19 січня 2009 року", - говориться в протоколі.

Читайте також: "Зрозуміти і пробачити" $22 млрд? Коболєв відповів Газпрому

АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. У 2017 році суд зобов'язав Газпром виплатити до держбюджету України понад 171 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У березні 2018 року Київський апеляційний господарський суд відмовив російському Газпрому в апеляції.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини