RU

"Газпром" буде закуповувати весь експортний обсяг нафти та газу Лівії

10.07.2008, 10:22

Голова "Газпрому" Олексій Міллер під час візиту до Лівії досягнув важливих домовленостей про співпрацю з лівійською стороною, що поширюється майже на всі ланки ланцюжка створення вартості - від видобутку до збуту.

Як повідомляє телеканал "Вести" (РФ), під зустрічі з головою комітету управління "Національної Нафтової Корпорації Лівії" Шукрі Мохамедом Ганемом сторони також домовилися про створення спільного підприємства з модернізації існуючих та будівництва нових потужностей щодо нафтопереробки.

"Сторони позитивно оцінили хід реалізації положень підписаного між компаніями меморандуму про співпрацю. Крім того, учасники зустрічі обговорили майбутні кроки з приводу розвитку співпраці в нафтогазовій сфері, включно з питанням створення спільного підприємства для реалізації проектів щодо розвідки та розробки газових і нафтових родовищ, будівництва об'єктів енергетичної інфраструктури в Лівії", - йдеться у повідомленні "Газпрому".

Під час зустрічі О. Міллера з лідером лівійської революції Муаммаром Каддафі сторони обговорили питання взаємодії в рамках підготовки чергового засідання Форуму країн-експортерів газу. На зустрічі обговорювалися питання координації маркетингової політики.

"Лівійська сторона позитивно оцінила пропозиції "Газпрому" щодо придбання у майбутньому всього обсягу газу, нафти та РПГ, призначених для експорту з Лівії, на конкурентній ціновій основі", - повідомляє "Газпром".

Напередодні О. Міллер заявив, що з урахуванням попереднього досвіду закупівель газу в Центральній Азії концерн "має намір розглянути питання про розширення географії закупівель і купувати газ в інших країн, що займаються видуботком".

Російська та лівійська сторони домовилися про початок предметних перемовин про придбання вільних обсягів вуглеводнів, які на разі має у своєму розпорядженні Лівія.

"Під час перемовин обговорювалися тенденції світового ринку нафти, і сторони погодилися, що ціна на вуглеводні буде зростати, при цьому ціна на газ і далі наближатиметься до світових цін на нафту (у перерахунку на тонну умовного палива)", - зазначає російська компанія.

"Газпром" прийняв пропозицію лівійської сторони обговорити можливість будівництва нових газотранспортних потужностей з Лівії до Європи. Раніше О. Міллер повідомляв, що "Газпром" цікавиться участю в проекті щодо розширення морського газопроводу з Лівії до Сицилії.

До кінця липня до Лівії прибуде делегація фахівців "Газпрому" з метою деталізації досягнутих домовленостей у всіх напрямах співпраці.

Досьє на Олексія Міллера >>>

Довідка про ВАТ "Газпром" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини