RU

Газовий конфлікт не вплине на європейські перспективи України

16.02.2009, 12:06

Російсько-український газовий конфлікт не вплине на європейські перспективи України. Про це сьогодні на прес-конференції у Києві заявив віце-президент Європейської Комісії Гюнтер Ферхойген.

"Я не думаю, що проблеми, які виникли із постачанням газу, можуть мати вплив на загальну картину", - сказав Г.Ферхойген, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Віце-президент ЄК відзначив, що членство будь-якої країни в Європейському Союзі залежить від її політичного і економічного потенціалу. Водночас, така країна має розділяти цінності Євросоюзу. "Політика Європейського Союзу є абсолютно чіткою: ми не є закритим клубом, ми не намагаємося побудувати фортецю, і ми не є закритими для інших європейських націй. Навпаки, європейські нації, які прагнуть приєднатися і відповідають встановленим вимогам, можуть приєднатися до Європейського Союзу. У цьому і полягає наша політика "відчинених дверей", - зазначив Г.Ферхойген.

Нагадаємо, раніше Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу на спільній прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенком заявив, що ЄС не вбачає негативного впливу газової кризи на двосторонні відносини з Україною. "Була проблема довіри до Росії і України як постачальника і транзитера газу в Європу, але ми бачимо, що це не було наміром України проти Європи. Це було через проблеми між Україною і Росією", - сказав він.

Інтеграція в ЄС і НАТО: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини