RU

Газова війна між Україною й РФ не відбулася, - експерт

13.02.2012, 13:50
Газова війна між Україною й РФ не відбулася, - експерт - Фото
Фото: ЕРА
Російсько-українська газова війна не відбулася - наближається потепління. Про це сказав експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

"Хотілося б усіх привітати. Згідно з прогнозами Гідрометцентру, середньострокових і довгострокових, очікується потепління, тому газова війна, про яку багато так багато всі говорили, яка протягом двох тижнів була привидом і на слуху, вона не відбулася, з чим, власне, я нас всіх і вітаю ", - сказав Землянський, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

У той же час, на думку експерта, ситуація, яка проявилася протягом останніх двох тижнів, продемонструвала проблеми, які існують у взаєминах між Європою і Росією в сфері енергетики. "В даному випадку ми (Україна, - ред.) є заручниками цих відносин, тому що Україаі, на жаль, ніяк не впливає на ситуацію, хоча і повинна була б", - сказав він.

Землянський зазначив, що протягом останніх двох тижнів було чітко показано, що Європа недоотримала газ через інфраструктурні проблеми Газпрому. "Спроба звинуватити Україну в цьому була тут же дезавуйована спочатку з боку Європи, потім Газпрому нічого не залишалося робити, як визнати, що є проблеми з поставками газу. Проблеми виникли через відсутність належної кількості газу в підземних сховищах безпосередньо в середній смузі Російської Федерації , що не дозволило газ, що йде із західної Сибіру, ​​належним чином зарезервувати для пікових моментів споживання. Тобто, умовно кажучи, труба стала тим вузьким місцем, яке не дозволило забезпечити, до речі, в тому числі і потреби України, тому що Україна недоотримувала газ , як недоотримувала і Європа", - зазначив експерт.

Таким чином, на його думку, Європа почне переглядати свої відносини з Газпромом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини