RU

Газові контракти: у Януковича збираються потерпіти до 2018 року

11.07.2012, 11:10
Газові контракти: у Януковича збираються потерпіти до 2018 року - Фото
44df1e465f8d0cf80ee036801b1645ff.jpg
Україна і Росія до засідання українсько-російської міждержавної комісії в Ялті не змогли домовитися про зміну газового договору. Про це пише Комерсант-Україна з посиланням на джерела.

У нинішньому році засідання комісії вирішили більше не відкладати, хоча домовитися про зміну газового договору сторонам так і не вдалося, відзначає джерело видання в адміністрації президента України.

Сторони залишаються на колишніх позиціях - Москві вигідне збереження діючих умов контракту, а Київ не готовий запропонувати компенсатори, які забезпечували б порівняне збільшення доходів російської сторони. Формально переговори тривають, але надія на їхній успіх в осяжному майбутньому невелика.

"У нас все частіше звучить думка, що варто затягнути пояси і дочекатися 2018 року, після чого підписати новий, реалістичний контракт", - пояснив високопоставлений співрозмовник видання, інформований про подробиці переговорів. "За всіма прогнозами, нафти по $150 (докризові ціни 2008 року, - ред.) не передбачається, а значить, не буде і захмарних цін на газ, так що екстреної необхідності змінювати договір будь-якою ціною в України немає. Хоча ми як і раніше наполягаємо , що нинішня вартість - неринкова", - додав інший співрозмовник видання.

Нагадаємо, за оцінками НАК Нафтогаз України, у четвертому кварталі поточного року ціни на імпортований за контрактами з РФ газ знизяться до $ 417 за тисячу кубометрів. Таке зниження обумовлене падінням цін на нафту на світових ринках, відзначають в НАК. У другому кварталі 2012 року ціна російського палива склала $425 тисячу кубів, а в третьому складе $426.

11 липня в Ялті після дворічної перерви відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання планується підписати більше десяти документів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини