RU

Газові ігри з Росією опускають гривню, - Лановий

19.09.2012, 17:30
Газові ігри з Росією опускають гривню, - Лановий - Фото
Володимир Лановий (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Послабленню національної валюти України сприяють газові ігри з Росією, і якщо Київ продовжить купувати дорогий російський газ за наявності дешевого українського, сам державний пристрій виявиться під загрозою. Про це заявив Володимир Лановий, кандидат у депутати по 217 виборчому округу Оболонського району Києва в ході інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net.

"У нас в Україні ... проімпортна орієнтація, ми підтримуємо Газпром, коли закуповуємо 40 мільярдів кубометрів газу за немислимо високими, навіть для багатої країни, цінами. Газпром продає свою продукцію всередині Росії за збитковими цінами, а ми покриваємо ці збитки і даємо цьому гіганту основну частина прибутку. Поки ми не зменшимо купівлю газу до мінімуму ... ми не підемо від такого дефіцитного стану ", - зазначив політик.

"Ціни при всіх обіцянках продовжують зростати, у четвертому кварталі російський газ буде оплачуватися ще на 20 доларів дорожче. Продовження цих ігор - міна під наш державний устрій", - додав він.

Кандидат у нардепи підкреслив, що багато чого в "газових" відносинах Києва і Москви йому не зрозуміло. "Для мене залишається загадкою, чому ми купуємо так багато дорого газу (звичайно, президенти за нього не платять); чому дешевий український газ іде на потреби промислової переробки, а не житлово-побутовим та комунальним споживачам; чому Україна не підвищує ставки тарифів за послуги з транспортування і зберігання російського газу у своїх сховищах. Нарешті, чому ми не реагуємо на зменшення Росією обсягів транзиту газу через Україну і не ставимо умови про компенсаційні надбавки до тарифів, коли це відбувається ", - сказав він.

За словами Ланового, на сьогоднішній день Україну вважають державою з ідеальною моделлю вертикальної корупції в енергетичній сфері. "У Конгресі США було заслухано доповідь про українську систему управління енергетикою, як про ідеальну модель вертикальної корупції. По-моєму, все ясно", - розповів він.

Досьє на Володимира Ланового
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини