RU

Газ із США або РФ. Польща чекає рішення України

05.06.2020, 13:48
Газ із США або РФ. Польща чекає рішення України - Фото
Термінал ЗПГ у Польщі (фото: depositphotos.com)

Польща чекає рішення Нафтогазу про торгівлю газом із США. Про це заявив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Посол нагадав, що у вересні 2019 року підписаний тристоронній меморандум про торгівлю американським газом через Польщу до України.

"Справа торгівлі газом, дуже цікава... Але проходять якісь паралельні розмови Нафтогазу із Газпромом. І ми очікуємо, який напрямок українська компанія вирішить обрати: купівлю у Росії або торгівлю через Польщу", - сказав Ціхоцький.

  • 27 травня Кабінет міністрів схвалив проект меморандуму про співпрацю між американською компанією Louisiana Natural Gas Exports і українським урядом, який передбачає вивчення можливостей постачання зрідженого газу (ЗПГ) із США.
  • У березні в Міненерго повідомляли, що домовилися з Louisiana Natural Gas Exports про створення газового хабу для постачання скрапленого газу на базі українських сховищ (ПГС). У міністерстві назвали угоду "великим геополітичним проектом". Він передбачає, що США будуть постачати до хабу в Україні зріджений газ через польські термінали для подальшого його транспортування до європейських країн.
  • У серпні 2019 року Україна підписала угоду з польською нафтогазовою компанією PGNiG про купівлю та імпорт американського скрапленого газу.

Читайте російською: Газ из США или РФ. Польша ждет решения Украины

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини