RU

Фукс відсудив у засновника T.B. Fruit Барщовського 2 млрд грн

26.03.2021, 16:43
Фукс відсудив у засновника T.B. Fruit Барщовського 2 млрд грн - Фото
Суд (фото – pixabay.com)

Тараса Барщовського (засновника засновника T.B. Fruit) зобов'язали виплатити 2 млрд грн заборгованості ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" за кредитом від 9 червня 2011 року. Про це пише Finbalance.

Таке рішення прийняв Північний апеляційний госпсуд 22 березня.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з судовими матеріалами, Інвестохіллс Веста викупила відповідне право кредитної вимоги до Барщовського як поручителя за кредитом для ТОВ "Танк Транс" у ліквідатора Дельта Банку.

12 березня 2020 року третейський суд при Союзі інвесторів України задовольнив позов фінкомпанії про стягнення з поручителя зазначеної заборгованості. 9 липня минулого року Верховний Суд відмовився задовольнити вимогу Барщовського про скасування рішення третейського суду.

Вже 25 лютого 2021 року Верховний Суд відмовився задовольнити скаргу Барщовського і відновив дію постанови Північного апеляційного госпсуду від 17 серпня 2020 року, яким було вирішено видати наказ про примусове виконання рішення третейського суду при Союзі інвесторів України.

За даними держреєстру, серед засновників ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" – ексглава правління Альфа-Банку і колишній керівник Нацкомфінпослуг Андрій Волков.

Інвестохіллс Веста придбала у Фонду гарантування мільярдні активи банків-банкрутів, зокрема борги групи T.B. Fruit (Танк Транс, Яблуневий дар) львівського бізнесмена Тараса Барщовського, а також, зокрема, борги групи Росава Костянтина Жеваго.

На ринку Волкова пов'язували з Павлом Фуксом. Фукс публічно заявляв, що купив у Фонду гарантування борги компаній Росава і Яблуневий дар. Тобто можна припустити, що Інвестохіллс Веста придбала відповідні активи у Фонду гарантування в інтересах Фукса.

Зараз ТОВ "Яблуневий Дар" знаходиться в процедурі банкрутства. ТОВ "Танк Транс" – на самоліквідації.

У жовтні 2018 року Фонд гарантування публічно заявляв, що за місяць до визнання Дельта Банку неплатоспроможним група пов'язаних компаній ТОВ "Яблуневий Дар"/ТОВ "Танк Транс" здійснили понад десять операцій щодо зарахування зустрічних вимог (т. зв. "схлопування") на загальну суму понад 100 млн євро. Відповідне "схлопування" своїх боргів перед Дельта Банком компанії з групи T.B. Fruit мотивували зокрема отриманням прав вимоги до Дельта Банку від Cargill.

Читайте також: Борги поза законом. Як суди блокували продаж кредитів WOG, Жеваго і Барщовського

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини