RU

ФРС констатує різке погіршення ситуації в економіці США

04.12.2008, 09:43

Ситуація в американській економіці різко погіршилася за останні тижні на фоні спаду на ринку праці, скорочення споживчих витрат і ослаблення цінового тиску. Про це свідчить опублікована в середу "Бежева книга" Федеральної резервної системи США.

Як повідомляє "Reuters", "Бежева книга" являє собою спостереження центробанку, зроблені на основі різних статистичних даних по країні і відображають поточну економічну ситуацію. Останнє видання книги відображає похмуру картину погіршення економічних показників у всіх округах, починаючи з жовтня.

"Загалом за період, минулий з часу публікації останньої доповіді, економічна активність знизилася у всіх округах, підзвітних Федеральній резервній системі", - йдеться у "Бежевій книзі". Доповідь складено на основі даних, зібраних до 24 листопада.

Ринок праці переживає спад у багатьох округах, оскільки корпорації посилено скорочують штати, а зростання заробітної плати сильно сповільнилося.

Споживчі витрати скорочуються, тоді як роздрібний продаж сповільнює зростання. Продаж автомобілів різко знизився в більшості округів.

Ситуація на житловому ринку також невтішна: в багатьох округах ціни на будинки знижуються, тоді як продаж скорочується.

Умови кредитування посилилися, ситуація з видачею кредитів фізичним і юридичним особам погіршилася.

Виробнича активність "помітно" знизилася за час, який "минув з публікації останньої доповіді в жовтні", - відзначає ФРС США в "Бежевій книзі". Інфляційний тиск помітно слабшав завдяки зниженню роздрібних цін і здешевленню енергоносіїв та інших видів сировини.

Що стосується окремих округів, повірений ФРС у Бостоні описав кредитну кризу як "убивчу". Виробник товарів для будинку в Філадельфії повідомив, що галузь "встала". Автодилер у Західній Віргинії повідомив, що в листопаді він продав шість автомобілів проти 250 машин у місяць у докризові часи. У Південній Каліфорнії скасовуються корпоративні зустрічі, а на Гавайях спостерігається стік туристів.

На цьому тижні група експертів заявила, що американська економіка знаходиться в рецесії з грудня 2007 року. Більшість аналітиків вважають, що на черговому засіданні 15-16 грудня ФРС знизить ключову процентну ставку на половину процентного пункту до 0,5% річних. Деякі експерти стверджують, що американський центробанк на наступному засіданні, призначеному на кінець січня, може скоротити ставку до нуля в ім'я поновлення економічного зростання, підірваного кризою на житловому ринку і скупченням невиконаних іпотечних зобов'язань.

Все про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини