RU

ФОПи не бачать перспектив: 80% малого бізнесу незадоволені економікою – дослідження ЄБА

24.02.2021, 17:03
ФОПи не бачать перспектив: 80% малого бізнесу незадоволені економікою – дослідження ЄБА - Фото
Фото: depositphotos.com

Більшість представників малого бізнесу – 80% – оцінюють поточну економічну ситуацію в країні як несприятливу для ведення підприємництва. Про це свідчать дані дослідження "Індекс очікувань малого бізнесу", опублікованого Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) у рамках проєкту Unlimit Ukraine.

Показник індексу настроїв малого бізнесу становить 2,38 балів із 5 можливих, що є найгіршим показником за всю історію дослідження з 2017 року, підкреслюють в ЄБА. Минулого року показник індексу становив 3,07 бали.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

В ЄБА зазначають, що на даний момент тільки 24% підприємців задоволені поточним станом справ у своєму бізнесі. Минулого року таких було 42%.

Повністю незадоволені станом справ – 58% (29% минулого року).

Тільки 27% респондентів очікують поліпшення справ у своєму бізнесі протягом наступних шести місяців (59% минулого року). 52% очікують погіршення.

Половина представників малого бізнесу не планує збільшувати штат і піднімати зарплату. Тільки 18% будуть наймати додатковий персонал, а 23% – збільшать зарплату працівникам.

Головними причинами песимістичних очікувань підприємці називають низьку купівельну спроможність населення, вплив карантинних обмежень, податкове навантаження і фіскальний тиск.

На думку представників малого бізнесу податкова сфера найбільше потребує змін на краще (погодилися 31% респондентів).

Згідно з дослідженням, кожен п'ятий підприємець готується взяти кредит у 2021 році. Однак, 64% впевнені, що брати кредит в Україні важко або взагалі неможливо.

Що стосується впливу пандемії на малий бізнес, то 58% респондентів відзначили зменшення кількості замовлень, 18% були змушені переглянути бізнес-модель і шукати нові напрямки.

Тільки 3% збільшили рівень продажу і відкрили нові ринки збуту, а 14% не помітили впливу коронавірусу на свою діяльність.

Індекс настроїв малого бізнесу – публікується Європейською Бізнес Асоціацією з 2017 року в рамках проєкту Unlimit Ukraine. Мета дослідження – співпраця з малим і мікробізнесом і аналіз точок зростання, які будуть стимулювати його розвиток. Дослідження проводилося з 1 до 31 грудня 2020 року, в ньому взяли участь 426 власників і директорів малого бізнесу всіх сфер діяльності.

Unlimit Ukraine – платформа для розвитку малого і мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проєкт надає комплексну підтримку малого і мікробізнесу через освітні заходи та консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу і обговорення актуальних для нього питань. На сьогоднішній день до Unlimit Ukraine входить 2400 представників МСБ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини