Фондовий ринок Азії і нафта продовжили падіння

16.03.2020, 09:41
Фондовий ринок Азії і нафта продовжили падіння - Фото
Ілюстрація: pixabay.com

Акції і нафта продовжили падіння, незважаючи на дії урядів у світі

Сьогодні фінансові ринки Азії відкрилися зниженням котирувань акцій і нафти, незважаючи на спроби урядів всього світу підтримати економіку. Про це пише Reuters.

Зокрема, ф'ючерси на американські акції E-Minis на S&P 500 знизилися на 4,77% до денного торгового ліміту за межами США.

Європейські фондові індекси EuroStoxx 50 подешевшали на 2,8%, а ф'ючерси FTSE - на 1,7%.

Індекс акцій MSCI в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні за межами Японії впав на 3,1% до найнижчого рівня з початку 2017 року.

Фондовий індекс Nikkei знизився на відносно помірні 0,14%.

Шанхайські "блакитні фішки" подешевшали на 1,4%.

Ціни на нафту впали на тлі побоювань з приводу світового попиту. Зокрема, на 8:17 за київським часом Brent подешевшала на 4,64% до $32,28 за барель, WTI впала на 3,02% до $31,14 за барель.

Золото подорожчало на 1,1% до $1546,74.

Зниження відбувається на тлі спроб урядів у світі стабілізувати ситуацію.

У неділю Федеральна резервна система (ФРС) США оголосила про зниження ставки до 0-0,25% і пообіцяла масштабну програму для стабілізації американської економіки.

Банк Японії також провів екстрену нараду для обговорення нових заходів стимулювання, хоча варіанти обмежені, оскільки ставки вже негативні. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що лідери G7 проведуть телеконференцію о 14:00 за Гринвічем для обговорення кризи.

Уряди намагаються заспокоїти панічні настрої інвесторів у зв'язку зі стрімким поширенням коронавірусу і його впливом на світову економіку.

При цьому офіційні дані з Китаю вже свідчать про найбільше падіння економічної активності за всю історію спостережень: промислове виробництво впало на 13,5%, а роздрібні продажі - на 20,5%.

Зниження ставки ФРС у поєднанні з обіцянкою збільшити обсяг купівлі облігацій призвело до різкого падіння прибутковості 10-річних казначейських облігацій США до 0,68% до 0,95% у п'ятницю.

Спочатку це чинило тиск на долар США, хоча і відновило деякі позиції на азіатській сесії. Долар знизився на 1% щодо японської єни на 106,82, впавши на 1,7% днем раніше. Євро залишився на колишньому рівні в $1,1112.

Австралійський долар впав на 0,2% до $0,6171, в той час як новозеландський долар впав на 0,4% до $0,6036.

Читайте також: Коронавірус. Три сценарії для світової економіки і сім порад для бізнесу від McKinsey

Читайте російською: Фондовый рынок Азии и нефть продолжили падение

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery