RU

Фондові ринки Азії відкрилися зниженням цін на акції і нафту

30.03.2020, 09:32
Фондові ринки Азії відкрилися зниженням цін на акції і нафту - Фото
Фото: depositphotos.com

Сьогодні, 30 березня, фондові ринки Азії відкрилися зниженням цін на акції і нафту. Інвестори побоюються, що обмеження у багатьох країнах можуть продовжитися, завдаючи шкоди світовій економіці, незважаючи на підтримуючі кроки центробанків. Про це пише Reuters.

Зокрема, індекс MSCI акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону за межами Японії втратив 1,1%, в той час як шанхайські блакитні фішки втратили 1,4%.

Ф'ючерси E-Mini на S&P 500 знизилися на 1,2%, японський Nikkei - на 3,7%, Eurostoxxx 50 - на 0,6%, а FTSE - на 1,3%.

"Ми продовжуємо знижувати прогнози світового ВВП на першу половину 2020 року, оскільки наша оцінка ступеня охоплення глобальної пандемії і збитку, пов'язаного з необхідною політикою стримування, зросла", - сказав економіст JPMorgan Брюс Касман. У першій половині року, за прогнозами JPMorgan, світовий ВВП може впасти на 10,5% в річному обчисленні.

Відзначається, що центральні банки зробили все можливе для підтримки економіки, знижуючи ставки і проводячи масштабні кампанії з купівлі активів, які, принаймні, послабили проблеми ліквідності на ринках.

За словами старшого валютного стратега NAB Родріго Катріля, головне питання для ринків полягає в тому, чи вистачить усіх стимулів, щоб допомогти світовій економіці протистояти шоку. При цьому відповідь залежить від розуміння масштабу заходів щодо стримування і термінів їхньої реалізації, додав він. "Це велика невизначеність, і вона припускає, що ринки, ймовірно, будуть залишатися волатильними, поки ця невизначеність не усунена", - додав Катріль.

Тому для ринків не обнадійливим було попередження британської влади, що стримуючі заходи можуть тривати кілька місяців.

Крім того, вчора президент США Дональд Трамп продовжив обмеження до 30 квітня, незважаючи на обіцяне відновлення економіки на Великдень.

Японія в понеділок розширила заборону на в'їзд для туристів зі Сполучених Штатів, Китаю, Південної Кореї та більшої частини Європи.

Долар США показав найсуттєвіше тижневе зниження за останні десять років. Проти єни він закріпився на позначці 107,27, що далеко від недавнього максимуму 111,71. Курс євро знизився до 1,1096 долара після зростання більше 4% минулого тижня.

Падіння долара минулого тижня підштовхнуло зростання золота, але сьогодні інвестори були змушені ліквідувати прибуткові позиції, щоб покрити збитки. У підсумку, метал подешевшав на 0,5% до $1609,42 за унцію.

Ціни на нафту знову падають, оскільки Саудівська Аравія і Росія не виявляють ознак відступу у своїй ціновій війні. На відкритті ринків Азії нафта марки Brent втратила $1,56 і торгувалася за $23,37 за барель, WTI впала на $1,12 до $20,39 за барель. На 8:19 за київським часом Brent торгувалася за $26,80, WTI - $20,62 за барель.

"Ми продовжуємо знижувати прогнози світового ВВП на першу половину 2020 року, оскільки наша оцінка ступеня охоплення глобальної пандемії і збитку, пов'язаного з необхідною політикою стримування, зросла", - сказав економіст JPMorgan Брюс Касман.

За прогнозами, світовий ВВП може впасти на 10,5% в річному обчисленні в першій половині року.

Читайте російською: Фондовые рынки Азии открылись снижением цен на акции и нефть

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини