RU

Фондові індекси зростають на тлі стимулів США і відскоку нафти

23.04.2020, 09:35
Фондові індекси зростають на тлі стимулів США і відскоку нафти - Фото
Фондова біржа (Ілюстративне фото: David Chang/EPA)

Азіатські фондові ринки зросли на тлі відновлення цін на нафту і обіцянок уряду США підтримати економіку, щоб пом'якшити руйнівний вплив коронакризи. Про це пише Reuters.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Індекс MSCI акцій Азіатсько-Тихоокеанського регіону за межами Японії відскочив від двотижневих мінімумів, піднявшись на 0,5% до 460,43 пункту.

Австралійський S&P додав 0,4%, акції блакитних фішок Китаю зросли на 0,3%, японський Nikkei - на 0,8%.

Відзначається, що зростання сталося слідом за істотним підйомом на Волл-стріт: Dow зріс на 2%, S&P 500 - на 2,3%, Nasdaq - на 2,8%.

Підйому ринків сприяло те, що Сенат США одноголосно схвалив новий пакет допомоги. Сьогодні очікується, що Палата представників підтримає пропозицію Конгресу виділити майже $500 млрд малим і середнім підприємствам, що збільшить загальний обсяг федеральної фінансової підтримки економіки в умовах коронакризи майже до $3 трлн.

При цьому, незважаючи на деяке відновлення, головний стратег-аналітик з Global Global Investors Сіма Шах зазначає, що базові європейські фондові індекси та індекс малої капіталізації США все ще знаходяться на ведмежій території, що "викликає серйозні сумніви щодо того, що інвестори з оптимізмом дивляться на перспективи".

Однак експерт вважає, що зростанню ринків можуть сприяти серйозні політичні стимули у всьому світі.

Нафта марки Brent сьогодні продовжила зростання, піднявшись більш ніж на 3% до $21,09 за барель на тлі перспектив подальшого скорочення видобутку, що дозволить зменшити перенасичення на ринку. В результаті енергетичний індекс S&P 500 зріс на 3,6%.

Нафта WTI подорожчала на 3,3% до $14,22. До 8:15 за київським часом Brent піднялася до $22,90, WTI - до $15,81 за барель.

Долар практично не змінився щодо японської єни і склав 107,72. Щодо чутливих до ризику валют Австралії і Нової Зеландії долар також стійкий - на рівні $0,6310 і $0,5941 відповідно.

Євро трохи ослаб - до $1,08, у той час як британський фунт практично не змінився - на рівні $1,2330.

Індекс долара залишився на рівні 100,38, знизившись на 0,1%.

Читайте російською: Фондовые индексы растут на фоне стимулов США и отскока нефти

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини