RU

Фонд держмайна через Верховний Суд хоче повернути Укртелеком у держвласність

14.06.2021, 11:29
Фонд держмайна через Верховний Суд хоче повернути Укртелеком у держвласність - Фото
Рінат Ахметов (Фото: LIGA.net)

Фонд державного майна подав до Верховного суду касаційну скаргу щодо скасування рішень судів попередніх інстанцій, які визнали законним продаж 92,79% Укртелекому компанії ЕСУ в 2011 році. Про це пише finabalance.

Госпсуд Києва в серпні 2020 року відмовив ФДМ у задоволенні позову до ЕСУ про розірвання договору купівлі-продажу Укртелекому та виплаті 2,17 млрд грн пені за розстрочку виконання зобов'язання із внесення інвестицій. У квітні 2021 року ФДМ програв апеляцію щодо скасування цього рішення в Північному апеляційному суді.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У рішенні суду першої інстанції говорилося, що позивач не довів факту невиконання умов договору купівлі-продажу з боку покупця.

ФДМ продав 92,79% акцій Укртелекому в 2011 році за 10,6 млрд. Частина угоди фінансувалася за рахунок випуску облігацій ЕСУ на 4,6 млрд грн. Більшу частину емісії – на 4 млрд грн – викупили Ощадбанк і Укрексімбанк. Емітент повинен був викупити облігації в 2017 році, але цього не сталося і за ними був оголошений дефолт.

Кінцевим бенефіціаром ЕСУ є Рінат Ахметов, вказує finbalance. ЕСУ закінчив 2020 рік зі збитком 880 млн грн (360 млн грн прибутку в 2019 році). Непокритий збиток компанії на кінець минулого року становив 7,7 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини