RU

Fitch знизило рейтинги Італії та Іспанії

10.10.2011, 12:56
Fitch знизило рейтинги Італії та Іспанії - Фото
dfabbaab9c47737360cc7a5d6aa1998b.jpg

Fitch знизило рейтинги Італії та Іспанії
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЭ) Італії в іноземній та національній валюті з "АА-" до "А", а також короткостроковий РДЕ з "F1+" до "F1".

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, прогноз зміни довгострокових рейтингів - "негативний". Стеля рейтингу була підтверджена на рівні "ААА".

Зниження рейтингу відображає інтенсифікацію боргової кризи в єврозоні, яка, являючи собою серйозне фінансове й економічне потрясіння, збільшила ризики, пов'язані з володінням італійським держборгом. Як і передбачали аналітики Fitch, розв'язання боргової проблеми регіону представляється політично і технічно дуже складним, крім того, для його втілення в життя буде потрібний час, як і для того, щоб інвестори почали йому довіряти.

Доти, поки таке рішення не знайдено, боргова криза продовжить вкрай негативно впливати на фінансову стабільність і перспективи зростання економіки регіону. На довершення всього, високий рівень держборгу і значні потреби бюджету вкупі з низькими темпами потенційного зростання роблять саме Італію особливо вразливою для такого роду зовнішніх потрясінь.

Агентство Moody's 4 жовтня знизило рейтинг Італії одразу на 3 ступені, з "Аа2" до "А2". Standard & Poor's погіршило оцінку держборгу Італії 20 вересня.

Fitch Ratings також знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента Іспанії в іноземній та національній валюті з "АА+" до "АА-". Прогноз зміни довгострокових рейтингів - "негативний".

Як і у випадку з Італією, при пониженні рейтингів Іспанії аналітики агентства послалися на негативний вплив європейської боргової кризи і пов'язані з ним ризики для економіки країни, особливо бюджетів регіональних урядів.

Стурбованість експертів агентства викликають високий рівень держборгу Іспанії за невисоких темпів зростання економіки.

За прогнозами Fitch, середньорічні темпи зростання ВВП Іспанії складатимуть менше 2% аж до кінця 2015 року.

Агентство Moody's знизило рейтинг Іспанії ще в березні, а в липні знову вмістило його на перегляд з можливістю пониження.

Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини