RU

Fitch погіршив прогноз для України: яким буде ВВП, інфляція, держборг

23.04.2020, 13:33
Fitch погіршив прогноз для України: яким буде ВВП, інфляція, держборг - Фото
Фото: depositphotos.com

Рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло рейтинг України, підтвердивши його на рівні "В", але погіршивши прогноз з "позитивного" на "стабільний".

Перегляд прогнозу відображає значний вплив пандемії COVID-19 і пов'язані з нею підвищені макроекономічні та фіскальні ризики, йдеться в релізі агентства.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За прогнозами Fitch, ВВП України в 2020 році впаде на 6,5%. Це, на думку аналітиків, спровокують заходи щодо стримування COVID-19, ситуація в глобальній економіці, більш слабка гривня, яка впливає на інвестиції і приватне споживання, а також скорочення грошових переказів з-за кордону.

Шок буде частково пом'якшений низькою залежністю від туризму, диверсифікованістю товарного експорту (включаючи 40% сільськогосподарських сировинних товарів) і низькими цінами на нафту, відзначають в агентстві.

На думку Fitch, українська економіка відновиться до 3,5% в 2021 році, однак ризик для такого прогнозу - невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу.

Інфляція в Україні, за прогнозами агентства, в 2020-му складе 5,3%, в 2021-му - 5,9%, що відповідає цільовим показникам Нацбанку.

Дефіцит бюджету зросте до 7,1% ВВП порівняно з 2% ВВП в 2019-му. Але вже в 2021 році дефіцит скоротиться до 3,4% ВВП, очікують аналітики агентства.

Держборг зросте до 57,1% ВВП (64% ВВП з урахуванням гарантій) та 57,4% у 2021 році. При цьому міжнародні резерви знизяться на $2,4 млрд, до $22,9 млрд.

Дефіцит рахунку поточних операцій залишиться на рівні 2,2% ВВП цього року завдяки стійкості експорту продовольчих товарів. Також цьому сприяє зниження цін на імпорт енергоносіїв.

Fitch відзначає високі потреби України в зовнішньому фінансуванні і як базовий сценарій продовжує розглядати закінчення програми з Міжнародним валютним фондом у першому півріччі 2020-го.

Читайте російською: Fitch ухудшил прогноз для Украины: каким будет ВВП, инфляция, госдолг

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини