RU

Fitch погіршило прогноз рейтингів України

19.10.2011, 17:23
Fitch погіршило прогноз рейтингів України - Фото
3f33407b02161d160bdcf2e8498aac18.jpg

Fitch погіршило прогноз рейтингів України
Рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз довгострокових рейтингів дефолту емітента (РДЕ) України в національній та іноземній валюті, що знаходяться на рівні "B", з "позитивного" до "стабільного".

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, крім того, Fitch підтвердило як довгострокові, так і короткострокові РДЕ на рівні "B" і країнову стелю України також на рівні "B".

"Баланс ризиків, що загрожують Україні, в цей час, після збільшення вартості залучення позикових коштів за кордоном і супутніх цьому побоювань відносно іноземного фінансування, а також на фоні уповільнення світового зростання, що прогнозується, краще відбивається "стабільним" прогнозом", - заявив директор аналітичної групи Fitch по суверенних рейтингах Чарльз Севіль.

"Позитивний" прогноз був присвоєний рейтингам України в липні 2011 року, однак відтоді Fitch переглянуло прогнози зростання світового ВВП, а неприйняття ризику інвесторами призвело до зниження курсів багатьох валют emerging markets до долара США, відмічається в прес-релізі.

У вересні золотовалютні резерви Національного банку України (НБУ) скоротилися на $3 млрд, або на 8%, - до $35 млрд., що лише небагато перевищує обсяг резервів на кінець 2010 року. Тиск на резерви України надає збільшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу країни, який, як очікується, сягне 4,5% ВВП в 2011 році при 3,5% ВВП, що раніше планувалися, передбаченого домовленостями Києва і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Важливим чинником збільшення дефіцита в порівнянні з прогнозним рівнем є очікуваний збиток державної нафтогазової компанії Нафтогаз України, який, ймовірно, становитиме 1,5% ВВП, що пов'язано насамперед з відсутністю коректування тарифів на поставки газу фізичним особам.

Поновлення кредитування з боку МВФ допоможе Україні виконати фінансові зобов'язання по погашенню зовнішнього держборгу в 2012 році, коли в тому числі прийдуть терміни виплати значного обсягу раніше виданих фондом кредитів.

Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини