RU

Fitch підтвердив рейтинги чотирьох українських держбанків. Прогноз "стабільний"

21.10.2020, 19:25
Fitch підтвердив рейтинги чотирьох українських держбанків. Прогноз
Фото: depositphotos.com

Рейтингове агентство Fitch підтвердило довгострокові кредитні рейтинги чотирьох українських державних банків –  ПриватБанкуОщадбанкуУкргазбанку й Укрексімбанку – на рівні "В" зі стабільним прогнозом. Про це  йдеться в пресрелізі агентства.

Fitch також залишив на поточному рівні рейтинги стійкості всіх чотирьох банків.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook:  головні бізнес новини

Підтвердження рейтингів демонструє позитивні очікування агентства щодо потенційної підтримки, яку держбанки, в разі необхідності, можуть отримати від уряду, йдеться в повідомленні.

Fitch також зазначає, що держвласність ПриватБанку не є стратегічною і держава може продати контрольний пакет банку. Значення ПриватБанку для банківської системи України залишається високим, і навіть після продажу держава буде надавати підтримку банку, вважають у Fitch.

Рейтинг стійкості держбанків відображає їх чутливість до циклічного операційного середовища в Україні, значну частку доларових кредитів (за винятком Приватбанку), високу частку прив'язки до ОВДП.

Fitch зазначає, що держбанки накопичили достатній буфер ліквідності, оскільки кредитна активність споживачів залишалася низькою в третьому кварталі.

Агентство очікує, що ВВП України скоротиться на 6,5% в 2020 році і відновиться на рівні 3,8% у 2021 році.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram:  тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини