RU

Fitch: Північний потік позбавить Україну 20% виручки від транзиту

09.09.2011, 10:46
Fitch: Північний потік позбавить Україну 20% виручки від транзиту - Фото
fb45365abb7608045d323b2d3ba3db7a.jpg

Fitch: Північний потік позбавить Україну 20% виручки від транзиту
Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує, що введення в експлуатацію першої гілки газопроводу Північний потік призведе до падіння транзитної виручки газових операторів України та Словаччини – НАК Нафтогаз України та Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP) - на 20% в 2012 році.

Як повідомляє РІА Новини, експерти Fitch вважають, що з початком роботи першої гілки Північного потоку газ з РФ зможе надходити в Німеччину та інші західноєвропейські країни прямо, і це негативно відіб'ється на фінансах Нафтогазу і SPP.

На думку агентства, введення в експлуатацію альтернативного маршруту посилює позицію Газпрому в суперечці з Нафтогазом щодо умов поточних газових контрактів. Тому Fitch не виключає повністю можливих проблем з транзитом російського газу через територію України, як в 2006 і 2009 роках, в зв'язку з існуючими розбіжностями.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко прогнозує незначне зменшення обсягу транзиту газу по території України через введення в експлуатацію Північного потоку.

Nord Stream проходить по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Запуск першої черги газопроводу пропускною спроможністю 27,5 млрд. куб. м газу на рік намічено на жовтень 2011 року. Друга нитка дозволить з осені 2012 року збільшити пропускну спроможність Nord Stream до 55 млрд. куб. м. У липні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що Росія не виключає і третьої черги Північного потоку.

Акціонерами проекту Nord Stream є Газпром (51%), німецькі Wintershall Holding і E. ON Ruhrgas (по 15,5%), французька GDF Suez та нідерландська Gasunie (по 9%).

Україно-російські відносини: всі новини>>>
Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини