RU

Фірташ вивів понад $1 млрд через американські банки – документи FinCEN

21.09.2020, 15:09
Фірташ вивів понад $1 млрд через американські банки – документи FinCEN - Фото
Пресслужба Дмитра Фірташа

У 2014-му, незадовго до арешту у Відні, Дмитро Фірташ переказав із рахунків Надра Банку за кордон понад $1 млрд через нью-йоркські відділення двох глобальних банків – Standard Chartered і Bank of New York Mellon.

Про це повідомляє міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів  ICIJ  із посиланням на файли FinCEN – спеціального підрозділу з боротьби з фінансовими злочинами в складі міністерства фінансів США.

Файли FinCEN – це понад 2500 документів, значна частина яких – звіти, котрі банки відповідно до закону надсилали Міністерству фінансів США у 2000-2017 роках. У цих звітах банки повідомляють про підозрілі дії своїх клієнтів, проте самі лише ці документи не є доказом порушення закону.

Документи FinCEN отримали журналісти Buzzfeed, які потім передали їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ця група об'єднує представників 108 новинних організацій у 88 країнах світу.

Згідно з даними звітів, у серпні 2008 року підприємство Фірташа Bothli Trade AG відправило $78 101 на рахунки Standard Chartered Bank у Periyasamy Sunderalingam, що нібито допомагав Фірташу давати хабарі індійським чиновникам з метою укладення угоди з видобутку корисних копалин.

У розслідуванні зазначається, що нерухомість та інша інвестиційна діяльність Фірташа могли використовуватися як прикриття для переказу коштів через офшори для хабарів українським чиновникам. Одна з компаній – Ladis Holding Ltd – переказала $68 млн для розвитку проєктів нерухомості невстановленим бенефіціарам.

Крім того, DF Investments Limited, що пов'язана з Фірташем, з 2012 до 2014 року включно перерахувала $6,2 млн на оплату ювелірних виробів і перельотів.

У Süddeutsche Zeitung  зазначають, що Фірташ не єдиний, хто користувався послугами BNYM для проведення сумнівних операцій. BNYM нерідко допомагав бізнесменам із пострадянського простору переказувати великі суми грошей за кордон.

Наприклад, Володимиру Потаніну, довіреній особі президента Росії Володимира Путіна, а також російському олігархові Олегу Дерипасці.

Диана Манучарян
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини