RU

Фірташ використав стабкредити НБУ на покупку металургійних активів – документи FinCEN

23.09.2020, 13:52
Фірташ використав стабкредити НБУ на покупку металургійних активів – документи FinCEN - Фото
Дмитро Фірташ (Фото: пресслужба Дмитра Фірташа)

Згідно з документами американської Мережі по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN), Дмитро Фірташ з 2010 до 2014 роки використав у власних інтересах $190 млн стабілізаційних кредитів від НБУ, повідомляє Слідство.Інфо, яке є учасником міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів ICIJ щодо документів FinCEN.

За даними документів, з 2010-го до 2014 року Нацбанк передав на порятунок Надра Банку $1,5 млрд. На той момент банк належав Дмитру Фірташу. Фінансову установу це не врятувало: у червні 2015 року банк припинив діяльність.

За даними кримінального провадження Нацполіції України, яке є в розпорядженні міжнародного розслідування ICIJ, 16 червня 2014 року Надра Банк надав кредит у майже $110 млн підконтрольній Фірташу ТОВ "Синтез Ресурс". Остання передала ці гроші кіпрській фірмі Diago Enterprises Limited, яку також контролював український бізнесмен.

Після цього, стверджується в матеріалі, ці гроші були використані для придбання частки акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) – єдиного в Європі виробника титанової губки, пористого матеріалу, який використовують у виробництві снарядів, військових літаків і супутників.

  • 25 червня Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію Дмитра Фірташа до США. У липні її схвалив міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер. Проте адвокати олігарха подали клопотання щодо відновлення судового розгляду справи про екстрадицію і надали безліч нових документів. Справу розглядатимуть по новому колу.
  • У разі екстрадиції до США олігархові загрожує до 50 років в'язниці. Про те, як Дмитро Фірташ ризикує повторити безрадісний шлях колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка, читайте тут.
  • У 2014-му, незадовго до арешту у Відні, Дмитро Фірташ переказав з рахунків Надра Банку за кордон понад $1 млрд через нью-йоркські відділення двох глобальних банків – Standard Chartered і Bank of New York Mellon. Про це 21 вересня повідомив міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ICIJ з посиланням на файли FinCEN.

Файли FinCEN – це понад 2500 документів, більша частина яких – звіти, які банки відповідно до закону надсилали Міністерству фінансів США з 2000-го до 2017 року. У цих звітах банки повідомляють про підозрілі дії своїх клієнтів, проте самі по собі ці документи не є доказом порушення закону. Документи FinCEN отримали журналісти Buzzfeed, які потім передали їх Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ). Ця група об'єднує представників 108 новинних організацій у 88 країнах світу.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Анна Андреева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини