RU

Фінансові регулятори затвердили стратегію на 5 років. Головне

16.01.2020, 12:51
Фінансові регулятори затвердили стратегію на 5 років. Головне - Фото
Фото: depositphotos.com

Фінансові регулятори* затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Реалізація Стратегії дозволить створити за п'ять років прозорий, конкурентний, стабільний і високотехнологічний фінансовий сектор", - вважають в НБУ.

Стратегія передбачає розвиток фінансового сектору за п'ятьма основними напрямками: 1) зміцнення фінансової стабільності; 2) сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки; 3) розвиток фінансових ринків; 4) розширення фінансової інклюзії; 5) впровадження інновацій.

Для зміцнення фінансової стабільності регулятори планують посилити захист прав кредиторів та інвесторів, запровадити план дій BEPS, підвищувати рівень корпоративного управління в банках, посилити вимоги до їхнього внутрішнього контролю, удосконалювати систему гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, впроваджувати ризик-орієнтований нагляд тощо.

Для стимуляції макроекономічного розвитку планують активізувати кредитування малого і середнього бізнесу, зокрема фермерських господарств під заставу землі; усунути перешкоди для перезапуску іпотечного кредитування, експортного фінансування. Крім того, планується запровадження II рівня та удосконалення III рівня пенсійної системи, розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів.

Для розвитку фінансових ринків регулятори будуть працювати над завершенням валютної лібералізації, створенням ліквідних ринків фінансових інструментів (деривативів, корпоративних акцій та облігацій тощо), дерегуляцією ринків небанківських фінпослуг, регулюванням страхової діяльності відповідно до Solvency II та принципів IAIS, застосуванням міжнародних стандартів функціонування ринків капіталу (вимог CSDR, EMIR, MIFID ІІ, MIFIR, PFM) та ін.

З метою розширення фінансової інклюзії будуть впроваджені стандарти ринкової поведінки фінустанов і розкриття інформації про фінансові продукти, активізовані цільові програми підвищення фінансової грамотності населення, а також буде посилено захист прав споживачів, створено стимули для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розширено і вдосконалено систему гарантування вкладів тощо.

Інновації у фінансовому секторі охоплювати широкий спектр дій, серед яких, зокрема: розвиток системи віддаленої ідентифікації BankID, створення платформи для краудфандінгу і венчурного капіталу, а також регуляторних "пісочниць" за типом sandbox, впровадження нових технологій для платежів і переказів, розширення доступу учасників фінансових ринків до публічних реєстрів, розвиток big data, blockchain і хмарних технологій.

Як зазначають у НБУ, реформи торкнуться всіх сегментів фінансового сектору.

* Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НКРЕКП), Міністерство фінансів України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Читайте російською: Финансовые регуляторы утвердили стратегию на 5 лет. Главное

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини