Федрезерв США знизив базову ставку втретє за рік

31.10.2019, 12:31
Федрезерв США знизив базову ставку втретє за рік - Фото
Будівля федеральной резервної системи, США, Вашингтон Фото: depositphotos.com

ФРС знизила ключову ставку і сигналізувала про паузу в циклі скорочень

Федеральна резервна система (ФРС) США знизила вартість запозичень за підсумками засідання, яке закінчилося в середу, втретє за рік з наміром допомогти США пережити глобальну торговельну війну, не сповзаючи в рецесію.

Як повідомляє Reuters, знизивши на чверть відсоткового пункту ключову ставку до цільового діапазону 1,50-1,75%, ФРС у своїй програмній заяві більше не згадує, що "буде діяти належним чином" для підтримки економічного зростання - формулювання, яке була ознакою майбутнього зниження ставок.

Замість цього ФРС заявила, що буде "відстежувати наслідки для економічного прогнозу, оскільки вона оцінює правильний напрямок" для зміни ставки, - менш рішуче висловлювання.

Рішення про зниження ставки було прийнято 8 голосами проти 2.

ФРС заявила, що прийняла рішення "в світлі наслідків глобальних змін для економічного прогнозу, а також ослаблення інфляційного тиску". У заяві ФРС говориться, що ринок праці залишається сильним, економічна активність зростає помірними темпами, інвестиції в бізнес і експорт як і раніше "слабкі".

ФРС - приватна акціонерна компанія з особливим статусом акцій. Вона являє собою незалежний орган в уряді США, на який покладено функції центрального банку. Впливаючи на відсоткові ставки в економіці, ФРС може впливати на її ключові параметри. Так, зниження відсоткових ставок спонукає споживачів брати кредити і витрачати отримані кошти. Якщо ж люди витрачають нестримно, і економіка перегріта, ФРС може збільшити ставки. Зниження або підвищення - важливий фактор не тільки для економіки США, але і для світових фінансових ринків. Це пов'язано з тим, що долар США є основною світовою резервною валютою.

Читайте російською: Федрезерв США снизил базовую ставку третий раз за год

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?