RU

Facebook і Viber погодилися платити ПДВ в Україні - Гетманцев

04.05.2020, 17:25
Facebook і Viber погодилися платити ПДВ в Україні - Гетманцев - Фото
Данило Гетманцев (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Міжнародні IТ-корпорації готові до введення податку на додану вартість для електронних послуг. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю БізнесЦензор.

"Ми зустрічалися з Facebook і з Viber. Вони готові це робити (платити ПДВ). Facebook заявив, що він платить ПДВ у 20 юрисдикціях і готовий робити це в Україні. У них є готові інструменти для цього", - сказав Гетманцев. Він є автором відповідного законопроекту, яким ПДВ в Україні планується ввести на сервіси Google, YouTube, Apple, Facebook, Adobe, Booking та інших компаній, які надають електронні послуги в Україні.

"Ми робимо їм зручний механізм, користуючись яким, вони можуть платити тут податки", - пояснив нардеп.

"За нашими підрахунками, бюджет додатково отримає тільки від рекламних послуг 3 млрд грн на рік", - прогнозує Гетманцев.

Читайте також: Рента для Коломойського, майбутнє Нефьодова, податок для Facebook. Інтерв'ю Данила Гетманцева

  • Раніше Гетманцев розкрив подробиці ідеї "податку для Facebook". "Якщо компанія котирується на біржі, їй не потрібні суперечки і звинувачення в країнах Східної Європи про ухилення від оподаткування", - зазначив він.
  • Законопроект №2634 від 19.12.2019 пропонує стягувати ПДВ електронних послуг, що постачаються українцям нерезидентами. ПДВ становить 20% і його включать у вартість електронних послуг. Під електронними послугами мається на увазі надання доступу до контенту через інтернет. Це може бути доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, азартних ігор.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини