RU

Фішер агітує за "Набукко"

09.09.2009, 13:22

Колишній міністр закордонних справ Німеччини, а сьогодні - радник консорціуму із будівництва газопроводу "Набукко" Йошка Фішер - закликав країни Євросоюзу надати проекту політичну підтримку. Про це повідомляє "Deutsche Welle".

Й.Фішер відзначив, що великі країни-члени ЄС мають чітко продемонструвати країнам Каспійського регіону, що вони зацікавлені у постачанні газу. "Наступний рік буде вирішальним. Країни-постачальники газу занепокоєні: вони зроблять крок, а європейці не підуть їм назустріч", - сказав Й.Фішер, маючи на увазі Азербайджан і Туркменістан. Обидві країни ще не надали гарантій, що готові наповнити "Набукко" своїм газом.

Разом з тим Й.Фішер закликав ЄС прискорити переговори про вступ з Туреччиною, яка має стати транзитною країною для нового газопроводу. Колишній глава МЗС Німеччини і колишній лідер "зелених" вважає, що Європа пасивно спостерігала за наближенням Росії і Туреччини. Анкара недавно підписала з Москвою угоду про будівництво газопроводу "Південний потік", що має пролягти по дну Чорного моря в обхід України. "Південний потік" вважається конкурентом "Набукко".

"Набукко" має почати працювати у 2014 році і забезпечувати транзит газу з Каспійського регіону в обхід Росії і України в Австрію. Остаточне рішення про інвестиції має бути прийняте наприкінці 2010 року.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини