RU

Фірташ: Історія з Росукренерго була російським загарбанням

15.07.2011, 18:02
Фірташ: Історія з Росукренерго була російським загарбанням - Фото
abbea3873b818a804c3f161c0b539cba.jpg

Фірташ: Історія з Росукренерго була російським загарбанням

Виключення компанії Росукренерго зі схем постачання палива в Україну - "акуратне російське загарбання", яке стало можливим завдяки співпраці Володимира Путіна та Юлії Тимошенко. Про це розказав співвласник компанії Дмитро Фірташ (на фото) в інтерв'ю журналу "Forbes".

"Росія ніяк не могла підібратися до середньоазіатського газу, а RUE дала зайти. Путін провів унікальну партію. Першим ходом в 2005 році завдяки мені він зайшов в Середню Азію. Це ми його туди пустили, створивши RUE. А другим ходом в 2009 році він нас поховав. Тому що ми йому заважали. Він не мав прямого доступу до України, не мав прямого доступу до Середньої Азії і отримав його через нас. Але його вже не влаштовувало 50 копійок, він хотів бути головним гравцем, як він любить, тому що він глава імперії. Путін не торгує бізнесом. Він продає і купує політику. Грубо кажучи, ми поділилися з "Газпромом" своїм бізнесом і відкрили Росії шлях в Середню Азію. Подобається мені це або не подобається, я знімаю капелюх: Путін всіх обіграв", - сказав Фірташ.

З його слів, екс-прем'єр-міністр Тимошенко "підігравала" Росії при складанні ціни на газ для України. "Я думаю, що це вона відпрацьовувала борги (що виникли у її газової компанії через бартерні схеми, за якими вона в середині 1990-х років розраховувалася з "Газпромом" поставками будматеріалів російському Міноборони). Я ставлю собі питання: невже українці такі дурні, що відмовилися від газу по $50 за тисячу кубометрів і стали купувати по $300? Або Тимошенко така дурна? Ні. Отже, щось змусило її це зробити. Одразу після підписання газових контрактів в Росії закрили кримінальну справу проти неї, прибрали її з розшуку Інтерполу і списали їй борги. А Україна взяла $16 млрд. кредиту МВФ і практично всі ці гроші віддала "Газпрому", - зазначив він.

Фирташ також пояснив, що така складна комбінація "Газпрому" була потрібна для того, щоб відсторонити його від керівництва компанією. "Якби мене виганяв сам "Газпром", він отримав би арбітражні суди. Вони розуміли, що я прийду з позовом на $12-15 млрд. (упущеної вигоди - ред.). І вони провели спецоперацію - поставили під приціл Тимошенко. І фактично це вона, не "Газпром", розірвала контракт RUE і залишила Україну в 2009 році без поставок. Це ж вона написала в "Газпром" купу паперів, що не буде брати газ від RUE, яка мала відповіді на всі питання: газовий скандал - будь ласка, є рішення; розширення труби - будь ласка; ПХГ - будь ласка; експорт - будь ласка. Ми хотіли розвиватися далі. Адже спочатку RUE створювалася принаймні на 28 років. Все так в документах прописувалося. Закінчилося все тим, що "Газпром" нажився двічі: отримав дивіденди як акціонера і прибуток від продажу додаткового газу на Україну - як транзитер. Україна отримала газ за ціною нижче ринкової. А за все це "весілля", цей "стіл" заплатила RUE", - сказав він.

"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>
Дмитро Фірташ: біографія та добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини