RU

Фірташ просить захисту в Європи

18.05.2009, 14:29

Підприємець Дмитро Фірташ попросив європейську владу захистити його український бізнес. У п'ятницю підконтрольна Д.Фірташу "OstChem Holding" звернулася до канцлерів Австрії і Німеччини з проханням вплинути на дії України. Про це сьогодні пише "Коммерсантъ Україна".

Як відзначає видання, напередодні НАК "Нафтогаз України" відключила від газопостачання три підприємства "OstChem". В Кабміні не приховують факту політичного тиску, який, на думку експертів, може стати основою для погіршення відносин України і ЄС.

"OstChem Holding", що входить в "Group DF" Д.Фірташа звернулася до федеральних канцлерів Австрії і Німеччини (в цих країнах зареєстровані активи "OstChem") Вернера Файманна і Ангели Меркель з проханням на міжурядовому рівні вплинути на дії української влади щодо активів компанії, повідомив вчора виданню прес-секретар "OstChem Holding" Олексій Федоров. За його словами, йдеться про протизаконний, економічно немотивований тиск зі сторони НАК "Нафтогаз України".

"Всупереч з чинними з "Газпром збут Україна" договорами на поставку газу, а також незважаючи на проведену передоплату за травневі поставки газу, в четвер вранці "Нафтогаз" незаконно припинив подачу газу на українські підприємства "OstChem" - "Кримський титан" і "Кримський содовий завод", - заявив О.Федоров.

В НАК "Нафтогаз Україна" газеті офіційно ситуацію не прокоментували. Але, за словами джерела видання в компанії, основою для припинення газопостачання підприємств стала неоплата поставок природного газу в березні-квітні цьго року.

Радник Прем'єр-міністра, член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима підтвердив газеті, що уряд чинить політичний тиск на Д.Фірташа. "Ми цього не заперечуємо. Це відповідь на те, що пан Фірташ не хоче працювати за встановленими в Україні правилами і сам чинить тиск на уряд і "Нафтогаз". Зокрема, він ініціював виступи співробітників облгазів під стінами Кабміну. А лояльні йому депутати спробували зірвати засідання суду, що розглядає питання ліквідації "УкрГаз-Енерго". Ми збираємося повідомити про це уряди Німеччині і Австрії, якщо вони до нас звернуться", - заявив О.Гудима.

Дмитро Фірташ: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини