RU

Фірташ повернув через суд угорського газотрейдера

31.03.2011, 17:30
Фірташ повернув через суд угорського газотрейдера - Фото
016e1e9bae200793a5e2702b12998ef7.jpg

Фірташ повернув через суд угорського газотрейдера

Колегія з господарських справ Будапештського міського суду винесла рішення, яким визнала таким, що не відбувається договір про продаж компанії "Emfesz" за один долар у квітні 2009 року. Про це повідомляє прес-служба компанії "Group DF" бізнесмена Дмитра Фірташа (на фото).

Згідно з повідомленням, суд постановив, що Іштван Гоці не мав відповідної довіреності і, без відома справжнього власника, по-шахрайськи продав компанію - газового трейдера власному заступнику Тамашу Газді, який представляв інтереси швейцарської фірми "Rosgas AG". Власники "Rosgas AG" не встановлені досі. Згідно з рішенням суду, "Rosgas AG" повинен бути видалений з реєстру компаній, а власником "Emfesz" повинен бути записаний законний власник - кіпрська компанія "Mabofi Holdings Ltd".

"Нинішнє рішення суду робить гранично очевидним той факт, що забезпечував газом понад 20% національного ринку "Emfesz", ліцензія якого була у січні нинішнього року припинена Угорським Енергетичним офісом, виявився у стані, близькому до банкрутства, саме з вини менеджменту. У день продажу на рахунках компанії було 155 млн. доларів, не говорячи вже про досягнутий у 2008 році обіг у 200 млрд. і чистий прибуток у 6 млрд. угорських форинтів", - зазначено у повідомленні.

У прес-службі "Group DF" наголошують, що компанія "Emfesz" дісталася за один долар невідомим донині особам, які не тільки відвели з рахунків зазначену суму, але і не сплатили газ, поставлений компанії до її продажу в квітні 2009 року. "Саме тому, два тижні назад Міжнародний Арбітраж при Торговій палаті Стокгольма зобов'язав "Emfesz" виплатити вартість постачань у сумі 530 млн. доларів, а також відсотки у сумі 20 млн. доларів і сплатити судові витрати у 3,5 млн. фунтів стерлінгів", - зазначено у компанії.

"Ми були впевнені в остаточному успіху, хоч і не чекали, що розгляд справи затягнеться на два роки, - прокоментував Роберт Шетлер-Джонс, керуючий директор "Group DF". - Тепер потрібно провести розслідування діяльності "Emfesz" за два минулі роки, особливо, куди здійснювалися платежі. Ми збираємося у законному порядку переслідувати всіх причетних до руйнування цієї колись успішної компанії, що динамічно розвивається ".

Дмитро Фірташ: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини