RU

Фірташ отримає дешевий газ

18.04.2011, 12:15
Фірташ отримає дешевий газ - Фото
bebb3713cfe7dad65c4ebb857ab7a09c.jpg

Фірташ отримає дешевий газ

Бізнесмен Дмитро Фірташ (на фото) домовився із Кабінетом Міністрів про постачання дешевого газу своїм хімічним підприємствам. Про це пише газета "Коммерсант-Украина".

За інформацією видання, трейдер "RosUkrEnergo", в якому Д.Фірташу належать 50% акцій, продасть його хімзаводам 4 млрд. кубометрів газу за $170 за тисячу кубометрів. У результаті собівартість виробництва добрив на заводах вдасться знизити на 40-65%.

У суботу Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив агентству "Bloomberg", що Росія погодилася знизити з $390 до $170 за тисячу кубометрів вартість газу для українських виробників азотних міндобрив. За цією ціною буде поставлено 4 млрд кубометрів палива - майже 10% річного обсягу постачання російського газу в Україну.

Насправді йдеться про газ трейдер RosUkrEnergo (RUE), в якому "Газпрому" належить 50%, ще 50% - Д.Фірташу, розповіло джерело видання у Міністерстві енергетики і вугільній промисловості.

До того ж паливо буде поставлено виключно хімпідприємствам, що належать до Group DF, - концерну "Стирол", черкаському і північнодонецькому "Азотам" і "Рівнеазоту".

"Швидше, газ буде постачатися через афільовану з Дмитром Фірташем компанію за давальницькими схемами", - зазначив співрозмовник видання.

Цю інформацію підтвердило і джерело у групі.

Замість поступки частина обсягу міндобрив, які підприємства зроблять з газу RUE, буде продана на внутрішньому ринку.

У березні у Group DF повідомили, що хімпідприємства Д.Фірташа підписали з аграріями договори, що передбачають постачання на внутрішній ринок добрив за цінами на 20-25% нижче ринкових. Назви компаній і обсяги не розголошуються, але відомо, що постачання не перевищать половини вироблюваної хімпідприємствами продукції, пише газета.

Дмитро Фірташ: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини