RU

Фінплан "Нафтогазу" прийнято із профіцитом 3,8 млрд.грн.

11.03.2009, 13:45

Фінплан "Нафтогазу" прийнято із профіцитом 3,8 млрд.грн.
Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні затвердив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" з профіцитом 3,8 млрд.грн. Про це повідомив виконувач обов'язків Міністра фінансів Ігор Уманський.

Як повідомляє УНІАН, при цьому І.Уманський відзначив, що документ ще буде допрацьовуватися і очікуваний профіцит може бути збільшено до 4,3-4,7 млрд.грн.

І.Уманський уточнив, що цей профіцит розрахований без урахування закачування газу у сховища в 2009 році. "Фінплан з профіцитом, але профіцит не враховує необхідні закачування газу у сховища на наступний період", - сказав він.

Коментуючи інформацію про те, що очікувалося прийняття фінплану НАК з дефіцитом, в.о. міністра фінансів сказав, що такий дефіцит міг бути з урахуванням коштів за оплату газу, закачаного у сховища. Виходячи з цього, І.Уманський відзначив, що для закачування газу у міжсезонні НАК "Нафтогаз України" треба буде залучити додаткові кошти.

"Те, що ми вважаємо правильним - необхідно включити до бюджету "Нафтогазу" витрати із залучення ресурсу і зберігання, але не на саму закупівлі і закачування газу", - сказав І.Уманський.

Він наголосив, що у НАК "Нафтогаз України" є досить і своїх резервів для того, щоб фінплан був з профіцитом. "Ми вважаємо, що там (НАК "Нафтогаз України" - ред.) є ще резерви. Насамперед це внесення до статутного фонду "Чорноморнафтогазу", це 500 млн.грн. і близько 1 млрд. – виробничо-інвестиційних витрат, яких "Нафтогаз" не розписав і не показав конкретний напрям використання… Ми будемо з'ясовувати доцільність тих чи інших витрат", - сказав І.Уманський. За його словами, якщо буде враховано пропозиції Мінфіну, то профіцит НАК можна буде збільшити.

Раніше повідомлялося, що загальні надходження коштів НАК "Нафтогаз України" в 2009 році мають становити майже 92,5 млрд. грн. Саме такий прогноз утримувався в переданому на затвердження в Кабінет Міністрів проекті фінплану компанії. Зокрема, передбачалося, що витрати з Держбюджету в 2009 році складуть: компенсація за газ, поставлений підприємствам тепло-комунальної енергетики (ТКЕ), - 10,4 млрд.грн., фінансування геолого-розвідувальних робіт - 0,44 млрд.грн., повернення ПДВ за імпортований в 2008 році газ - 2,8 млрд.грн. Відповідно до проекту фінплану, прогнозована загальна сума витрат "Нафтогазу" повинна скласти трохи більше як 102 млрд.грн.

Відповідно до плану антикризових заходів щодо стабілізації фінансового стану компанії, для покриття дефіциту близько 9,5 млрд.грн. пропонувалося збільшення компенсації з бюджету цін на газ для підприємств ТКЕ на суму 10,4 млрд. гривень. При цьому дефіцит "Нафтогазу" складається також з дефіцитів бюджетів його основних дочірніх компаній - ДК "Укртрансгаз" (газотранспортна компанія) і ДК "Укргазвидобування" (газодобувні підприємства). В ДК "Укртрансгаз" дефіцит коштів на 2009 рік прогнозується на рівні 941,109 млн.грн. У ДК "Укргазвидобування" прогнозований дефіцит фінансів - 3,214 млрд.грн.

Крім того, компанія має значний портфель зовнішніх кредитів. Так, при курсі 7,7 грн./$ "Нафтогаз" в 2009 році мав би повернути кредиторам близько 23 млрд.грн.

НАК "Нефтегаз України": довідка і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини