RU

Суд ЄС "розморозив" активи Януковича і його сина

09.06.2021, 16:39
Суд ЄС
Віктор Янукович (фото – ЕРА)

Європейський суд загальної юрисдикції 9 червня скасував рішення Ради Євросоюзу 2019 року про продовження заморожування активів колишнього президента України Віктора Януковича і його сина Олександра. Про це повідомляє пресслужба суду.

Рішення прийняте судом першої інстанції, воно може бути оскаржене в апеляції.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

"Рада ЄС не змогла продемонструвати, що право на захист і право на ефективний судовий захист були дотримані в кримінальних процесах, які провадяться щодо цих осіб українською владою, і які лежать в основі цього продовження", – зазначається в повідомленні.

Судді вирішили, що Рада ЄС, засновуючи своє рішення про замороження активів Віктора Януковича і його сина на низці судових рішень, не змогла продемонструвати, що дійсно вивчила ці рішення і переконалася в дотриманні процесуальних прав обвинувачених.

"За цих обставин Суд заявляє, що неможливо встановити, що до прийняття оскаржуваних актів Рада переконалася, що українські судові органи дотрималися права на захист і права на ефективний судовий захист цих осіб у контексті цієї кримінальної справи. Отже, в рішенні залишити імена обох чоловіків у списку осіб, які підпадають під дію обмежувального заходу, Рада припустилася помилки в оцінці. Отже, Суд анулює оскаржувані дії", – підкреслюється в повідомленні.

  • 6 березня 2014 року проти Віктора Януковича та його "сім'ї" з 17 осіб ЄС ввів санкції за підозрою в розкраданні коштів і причетності до порушень прав людини. ЄС поступово їх знімає, зазвичай заднім числом, причина – в тому, що українське слідство не забезпечило достатніх доказів корупційних дій фігурантів. У березні 2021 року Європейський Союз продовжив на рік індивідуальні санкції проти Януковича і його оточення, виключивши зі списку двох осіб – колишнього прем'єр-міністра Сергія Арбузова й ексміністра освіти Дмитра Табачника.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини